ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Ciepło: usuwanie awarii ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca
22.02.2021r. 14:51

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prace przy uszkodzonym rurociągu w Dąbrowie Górniczej dobiegają powoli końca i powinny być sfinalizowane w poniedziałek do 16 - podali przedstawiciele spółki Tauron Ciepło. Mieszkańcy, którzy mają wciąż zimne kaloryfery, powinni odczuć poprawę wieczorem - dodali.

"Prace typowo naprawcze, spawalnicze, są już właściwie na ukończeniu. Definitywnie powinny zakończyć się do godz. 16. Od tego czasu nastąpi napełnianie sieci wodą. Wieczorem będzie stopniowo odczuwalne ciepło" - powiedziała ok. 14 PAP rzeczniczka spółki Tauron Ciepło Małgorzata Kuś.

Przedstawiciele spółki przewidują, że do końca dnia ciepło powinno wrócić do wszystkich odbiorców, którzy wciąż mają zimne kaloryfery. Jak zaznaczają, będzie to zależało od temperatur zewnętrznych i tego, jak sprawnie będzie przebiegało napełnianie sieci wodą. "Do wieczora powinno być już ciepło" - powiedziała Kuś.

Informację o dużej awarii ciepłowniczej przekazał w niedzielę późnym popołudniem Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. "Tauron Ciepło poinformował o awarii sieci ciepłowniczej, która obejmuje swoim zasięgiem praktycznie całą Dąbrowę Górniczą oprócz Mydlic" - napisali przedstawiciele magistratu w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej i Facebooku.
Tauron Ciepło potwierdził, że doszło do nieszczelności, której skutkiem był duży ubytek wody w sieci ciepłowniczej. Do poniedziałku nad ranem trwało lokalizowanie miejsca uszkodzenia, a potem naprawa, która polegała na wymianie ok. 3 metrów pękniętego rurociągu.

Części odbiorców udało się przywrócić dostawy ciepła jeszcze w trakcie usuwania awarii.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE