ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaskie: Kolejne 2,5 miliona złotych na inwestycje w OZE
23.02.2021r. 11:26

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
2,5 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dostaną łącznie gminy Supraśl i Dobrzyniewo Duże na inwestycje w odnawialne źródła energii bezpośrednio u mieszkańców.

Umowy w tej sprawie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podpisał we wtorek w Białymstoku z burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim i wójtem Dobrzyniewa Dużego Wojciechem Cybulskim.

"Mieszkańcy tych gmin będą mogli oszczędzać dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Ma powstać około 150 takich instalacji" - poinformował marszałek. Podkreślił, że zakup i montaż takich instalacji to oszczędności dla mieszkańców na kosztach energii elektrycznej, ale też korzyści dla środowiska naturalnego.

"Wchodzimy w nową perspektywę unijną, tak zwanego Zielonego Ładu i będziemy musieli coraz więcej spełnić różnego rodzaju wskaźników, różnego rodzaju działań, które mają na celu dostosowanie naszej gospodarki i naszego codziennego życia pod względem ochrony środowiska" - powiedział marszałek Artur Kosicki.

Marszałek powtórzył, że będą czynione starania, aby dofinansowanie dostały wszystkie pozytywnie ocenione wnioski w konkursie na te dotacje. Dodał, że być może stanie się tak jeszcze do czerwca 2021 r. Ocenił, że zainteresowanie tymi dotacjami jest bardzo duże, konkurs cieszył się największym zainteresowaniem spośród wszystkich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Gmina Supraśl dostanie 1,3 mln zł na sto instalacji fotowoltaicznych na domach mieszkańców - poinformował burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. 30 z nich powstanie w Supraślu, pozostałe w innych miejscowościach w gminie. Wartość całej inwestycji na wynieść 2 mln zł. "(...)Czysty prąd, czysta energia, to tak naprawdę zdrowie i oszczędność dla naszych mieszkańców" - powiedział Dobrowolski.

Gmina Dobrzyniewo Duże dostanie 1,2 mln zł dotacji. Mieszkańcy dołożą do tego 35 proc. wartości inwestycji. Wójt tej gminy Wojciech Cybulski ocenił, że dofinansowanie do projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii jest potrzebne, jest tym bardzo duże zainteresowanie. Dodał, że - podobnie jak gmina Supraśl - gmina Dobrzyniewo Duże korzystała już z takiego wsparcia wielokrotnie w poprzednich latach z różnych programów unijnych.

"Ochrona środowiska jest bardzo ważna. W ramach projektu ograniczymy emisję dwutlenku węgla o ok. 150 ton" - mówił Cybulski i ocenił, że to dużo.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE