ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Agora Energiewende: niemiecki przemysł potrzebuje wiarygodnych ram politycznych dla dekarbonizacji, aby pozostać konkurencyjnym
23.02.2021r. 16:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Niemiecki przemysł potrzebuje wiarygodnych ram politycznych dla dekarbonizacji, aby pozostać konkurencyjnym" - napisał think tank Agora Energiewende w nowym raporcie. Jest to wniosek po rozmowach z siedemnastoma największymi niemieckimi przedsiębiorstwami przemysłowymi, w tym grupami chemicznymi BASF, Bayer, Covestro, Lanxess i Wacker oraz producentami stali Salzgitter i Thyssen-Krupp - informuje "BiznesAlert.pl".

"Brak polityki klimatycznej niszczy Niemcy jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. Stare technologie związane z paliwami kopalnymi to zła inwestycja, ale nie ma jeszcze modelu biznesowego dla nowych technologii. Jeśli państwo nie rozwiąże tego dylematu, będziemy mieć blokadę inwestycyjną, na którą Niemcy nie mogą sobie pozwolić"- wyjaśnił Patrick Graichen, dyrektor Agora Energiewende.

Jedną z głównych obaw firm jest to, skąd będzie pochodzić czysta energia dla ich fabryk. Zespół ekspertów uważa obecne cele rządu w zakresie ekspansji energii wiatrowej i słonecznej za zbyt niskie i twierdzi, że wzrost musiałby zostać prawie podwojony do 2030 r. Przemysł chce również rekompensaty za tymczasowo wyższe koszty operacyjne w fazie przejściowej.
Niemcy zobowiązały się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Zgodnie z ustawą o działaniach na rzecz klimatu kraj dąży do ograniczenia emisji o 55 proc. w 2030 r. Przemysł ciężki, w tym produkcja stali, cementu i chemikaliów, jest jednym z najtrudniejszych orzechów do zgryzienia podczas transformacji energetycznej, ponieważ redukcji emisji nie można osiągnąć poprzez zwykłe zastąpienie paliw kopalnych z energią odnawialną. Zamiast tego wymagane są całkowicie nowe, czyste metody produkcji.
W ubiegłym roku niemiecki przemysł cementowy (VDZ) przedstawił plany dekarbonizacji branży w celu uzyskania neutralności klimatycznej do 2050 r. - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:

Clean Energy Wire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE