ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina znacjonalizowała ropociąg biegnący przez jej terytorium
23.02.2021r. 16:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Decyzją Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Ukrainy ropociąg produktowy o długości 1433 km Samara - Kierunek Zachodni, służący do transportu paliw (głównie oleju napędowego) z Rosji i Białorusi przez terytorium Ukrainy w kierunku Węgier został znacjonalizowany. Również Ukraina, poprzez punkty odbioru zlokalizowane na trasie ropociągu, odbiera z niego zakontraktowane wolumeny paliw. Roczna przepustowość ropociągu szacowana jest na 3,5 mln ton - czytamy w "BiznesAlert.pl".

"Od pięciu lat rządowi nie udało się odpowiednio zabezpieczyć interesów majątkowych państwa i udowodnić w sądach różnych instancji prawa Ukrainy do posiadania i użytkowania części ropociągów. W rezultacie majątek państwowy znalazł się w rękach dwóch właścicieli zarejestrowanych za granicą, ale powiązanych z dwoma obywatelami Ukrainy" - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej (RBiON) Oleksij Daniłow.

Dotychczasowym właścicielem ropociągu był PrykarpatZachidTrans, który do 2016 r. był pod zarządem Transnieftu. Rosyjska spółka postanowiła pozbyć się ukraińskich aktywów, sprzedając je szwajcarskiemu przedsiębiorstwu Swiss International Trading Partners AG, którego właścicielami są Mykoła Worobiej, obywatel Białorusi oraz Anatolij Shefer, obywatel Niemiec - informuje "BiznesAlert.pl".
RBiON , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE