ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Macron proponuje utworzenie stanowiska wysłannika ONZ ds. klimatu
23.02.2021r. 18:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconego bezpieczeństwu klimatycznemu, prezydent Francji Emmanuel Macron zaproponował utworzenie stanowiska wysłannika Narodów Zjednoczonych ds. klimatu, którego zadaniem byłoby koordynowanie działań Rady w tym obszarze.

"Walka ze zmianami klimatu i walka o ochronę środowiska to sprawa pokoju i bezpieczeństwa (...). Wzywam Radę Bezpieczeństwa, aby zajęła się tymi kwestiami w ramach swego mandatu" - oświadczył Macron.

W wirtualnym spotkaniu RB ONZ, którego gospodarzem był premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, udział wziął David Attenborough, słynny biolog, pisarz i autor programów dokumentalnych poświęconych przyrodzie, który zwracając się do członków Rady, debatującej na temat bezpieczeństwa klimatycznego, powiedział: "Nie zazdroszczę wam odpowiedzialności, jaką w związku z tym bierzecie na siebie".

Odnosząc się do niszczenia środowiska naturalnego, Attenborough ostrzegł: "Jeżeli pójdziemy nadal tą drogą, to grozi nam załamanie wszystkiego, co daje nam bezpieczeństwo: produkcji żywności, dostępu do czystej wody, temperatury, w której jesteśmy w stanie żyć, i łańcucha pokarmowego oceanów" - podkreślił.

"A jeśli świat natury nie będzie w stanie spełnić swych najbardziej podstawowych potrzeb, to szybko załamie się duża część naszej cywilizacji" - dodał biolog.
Brytyjski premier, który będzie też gospodarzem jesiennego szczytu ONZ w Glasgow, poświęconego walce z ociepleniem klimatu, powiedział podczas wtorkowej sesji: "Wiem, że wielu ludzi na całym świecie powie (o naszej debacie), że są to zielone bzdury, wygłaszane przez tłumy wielbicieli drzew i zjadaczy tofu, które nie są godne międzynarodowej dyplomacji i międzynarodowej polityki (...) Nie mógłbym bardziej nie zgadzać się z takim stanowiskiem".

Listopadowy szczyt w Glasgow będzie największym takim międzynarodowym spotkaniem poświęconym klimatowi od konferencji w Paryżu w 2015, która zaowocowała podpisaniem Paryskiego Porozumienia Klimatycznego. Blisko 200 krajów zobowiązało się wtedy do podjęcia takich kroków, które powstrzymają ocieplanie się naszej planety - przypomina Reuters.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał państwa, korporacje, miasta i instytucje finansowe, do podjęcia ambitnych zobowiązań dotyczących emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cytaty 24.02.2021r. 09:18
najlepiej wysłać go w kosmos aby miał właściwą perspektywę i dystans
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE