ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykańskie organy regulacyjne zbadają wpływ zmian klimatu na sieć energetyczną
24.02.2021r. 04:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Amerykańskie federalne organy regulacyjne ds. energetyki oświadczyły, że zbadają zagrożenia, jakie zmiany klimatyczne i ekstremalne zjawiska pogodowe stanowią dla niezawodności sieci energetycznej kraju w następstwie kryzysu energetycznego w Teksasie w zeszłym tygodniu, który pozbawił miliony ludzi zasilania - informuje "BiznesAlert.pl".

"Skutki zmian klimatycznych są już widoczne. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy w ramach naszych ustawowych uprawnień, aby zapewnić, że sieć energetyczna będzie w stanie utrzymać dostawy w obliczu ekstremalnych warunków pogodowych" - powiedział w oświadczeniu Richard Glick, przewodniczący Federalnej Komisji Regulacji Energetyki (FERC).
FERC, który reguluje międzystanowy przesył energii elektrycznej, ropy naftowej i gazu ziemnego oraz zatwierdza projekty związane z paliwami kopalnymi, takie jak rurociągi, może odegrać dużą rolę w spełnianiu obietnicy wyborczej prezydenta Joe Bidena, że do 2035 r. sieć energetyczna będzie zeroemisyjna.

W Kalifornii w sierpniu zeszłego roku miażdżąca fala upałów doprowadziła do trwających dwa dni przerwy w dostawie energii. Dziesięć lat temu, po ataku zimy w Teksasie, który doprowadził do przerw w dostawach energii elektrycznej, FERC zbadał sposoby ochrony sieci i opracował zalecenia dotyczące gazu ziemnego i innych instalacji.

"Śledziliśmy je przez kilka lat, ale faktyczna realizacja była w rękach głównie władz Teksasu, które zarządzały siecią, a większość z tych kroków nie została podjęta" - powiedziała była przewodnicząca FERC Cheryl LaFleur.
Komisja stwierdziła również, że jej urząd kontrolny bada hurtową działalność na rynku gazu ziemnego i energii elektrycznej, aby sprawdzić, czy konieczne jest dochodzenie w sprawie manipulacji na rynku lub innych naruszeń podczas ataku zimy w Teksasie.
Hurtowe ceny energii w stanie wzrosły ponad 300-krotnie - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 24.02.2021r. 09:10
i jeszcze wpływ sieci (HAARP) na klimat
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE