ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Shanghai Electric Guoxuan i Pacific Green ogłaszają porozumienie o współpracy w zakresie produkcji systemów magazynowania energii
28.02.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Obie strony zamierzają wykorzystać swoje atuty i zasoby do zbadania nowych projektów w zakresie systemów magazynowania energii na poziomie międzynarodowym, torując tym samym drogę do wejścia Shanghai Electric Guoxuan na międzynarodowy i zaawansowany rynek przechowywania energii.

Pacific Green będzie nadzorować realizację projektu poprzez swoją spółkę zależną Pacific Green Energy Storage Technology Co. Wykorzystując swoje doświadczenie w pozyskiwaniu i rozwijaniu międzynarodowych projektów magazynowania energii, obszar działania firmy obejmuje projektowanie systemów, integrację i optymalizację komercyjną. Równocześnie, Shanghai Electric Guoxuan, spółka typu joint venture utworzona w grudniu 2017 r. przez firmy Shanghai Electric, wykorzysta swoje doświadczenie czołowego dostawcy, aby zapewnić systemy baterii litowych.

Shanghai Electric Guoxuan specjalizuje się w dziedzinie technologii akumulatorów do magazynowania energii oraz integracji systemów magazynowania energii. Wszechstronność przedsiębiorstwa obejmuje badania i rozwój, sprzedaż oraz świadczenie usług w zakresie systemów przechowywania baterii litowych, poszukiwanie zaawansowanych rozwiązań materiałowych do przechowywania baterii litowych, akumulatorów, zarządzania bateriami oraz zintegrowanych systemów całego łańcucha przemysłowego. Spółka opracowała dwie baterie litowo-żelazowo-fosforanowe o długiej żywotności, które wykorzystują zaawansowaną technologię do optymalizacji konstrukcji materiałów i procesów produkcyjnych. Oprócz odporności na przeładowanie, zwarcie i przegrzanie, akumulatory te mogą poszczycić się wiodącą w branży żywotnością, spełniając tym samym rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i długiej żywotności w zakresie magazynowania energii.
W grudniu 2018 roku Shanghai Electric Guoxuan rozpoczęła prace nad położeniem fundamentów pod swoją bazę przemysłową baterii litowych w Nantong, o planowanej wydajności 10GWh oraz całkowitej inwestycji projektowej w wysokości 3 miliardów RMB. Z dniem 29 września 2020 roku, w bazie Nantong została oficjalnie zakończona i uruchomiona, warta 1,5 miliarda RMB, Faza 1 5GHw. Może się ona poszczycić światowej klasy liniami produkcyjnymi, inteligentną produkcją i stopniem cyfryzacji fabryki na poziomie 85%.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE