ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Komisja Parlamentu Europejskiego utrzymuje, że tylko Niemcy mogą zatrzymać Nord Stream 2
24.02.2021r. 10:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Komisja Parlamentu Europejskiego do spraw przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) omówiła projekt Nord Stream 2. Przedstawiciel Komisji przyznał, że Unia nie potrzebuje tego gazociągu, ale mogą go zatrzymać tylko Niemcy - czytamy w BiznesAlert.pl

Dyrektor Generalna Dyrektoriatu ds. Energii (DG ENER) w Komisji Europejskiej Ditte Juul Jorgensen powiedziała posłom uczestniczącym w posiedzeniu, że "Unia Europejska nie potrzebuje Nord Stream 2 z punktu widzenia jej bezpieczeństwa energetycznego, ale jakakolwiek decyzja w sprawie zatrzymania tego projektu mającego dostarczać gaz rosyjski do Niemiec powinna zostać podjęta przez Berlin".

- Z punktu widzenia Unii Europejskiej projekt Nord Stream 2 nie przyczynia się do bezpieczeństwa dostaw - przyznała urzędniczka unijna. - Jednakże zatrzymanie budowy wymagałoby decyzji na szczeblu narodowym. To nie jest decyzja do podjęcia na szczeblu europejskim - dodała.
Komisja Europejska za wsparciem części państw członkowskich i ostateczną zgodą Niemiec przyjęła rewizję dyrektywy gazowej, która zakłada, że projekty jak Nord Stream 2 muszą zostać podporządkowane przepisom antymonopolowym, które mogą ograniczyć nadużycia Gazpromu i zmniejszyć rentowność tej inwestycji. Komisja uznaje jednak, że nie może zatrzymać tego projektu, choć zrobiła tak w przypadku analogicznej inwestycji na południu, czyli South Stream z Rosji do Bułgarii w 2014 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj również:
ITRE , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE