ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki Wintershall Dea zakończył finansowanie Nord Stream 2
24.02.2021r. 14:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niemiecki Wintershall Dea zainwestował 730 mln euro w projekt Nord Stream 2; dalsze transze finansowe nie są planowane - poinformował koncern w raporcie za czwarty kwartał 2020 r., opublikowanym w środę.

Koncern przypomina, że bierze udział w projekcie Nord Stream 2, wraz z innymi firmami zachodnimi, jako inwestor finansowy, a nie akcjonariusz projektu. Dotąd przekazane wpłaty wyniosły 730 mln euro i zostały zakończone przed przyjęciem amerykańskiej ustawy CAAATSA ("Ustawa o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje") - głosi raport. Dalsze wypłaty nie są planowane - dodaje Wintershall Dea.

W raporcie wskazano też, że koncern nie zgadza się z decyzją polskiego UOKiK, który w październiku 2020 r. nałożył grzywny na koncerny uczestniczące w projekcie Nord Stream 2. 5 listopada 2020 r. Wintershall Dea odwołał się od tej decyzji w sądzie w Polsce. "Oczekujemy, że rozpatrzenie apelacji zajmie od trzech do pięciu lat" - zapowiedziano w raporcie.
Wintershall Dea zaznacza, że działania USA związane z sankcjami wobec Nord Stream 2 mogą wpłynąć na termin zbudowania gazociągu. Nie jest też wykluczone, że nastąpią kolejne sankcje - przyznano w raporcie.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE