ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Grupa Orlen doceniona za zaangażowanie społeczne na Litwie
24.02.2021r. 17:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Grupa Orlen aktywnie angażuje się w inicjatywy społeczne i kulturalne na Litwie, wspiera również Polaków mieszkających w tym kraju. Dzięki zaangażowaniu Orlen Lietuva zbudowano oddział dziecięcy w Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Bieżąca współpraca obejmuje także ważne projekty kulturalne i edukacyjne realizowane przez Dom Kultury Polskiej. W tym miejscu odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy, jako podziękowanie za wsparcie Orlen Lietuva dla działalności ośrodka.

"Grupa Orlen zarządza jedyną rafinerią w regionie państw bałtyckich, jesteśmy jedną z największych spółek na Litwie i kluczowym pracodawcą w regionie, a z tym wiąże się określona odpowiedzialność. Dlatego wszędzie tam gdzie realizujemy ważne inwestycje, nie zapominamy również o zadaniach społecznych. Najlepszym przykładem jest nasze wsparcie budowy oddziału dziecięcego hospicjum w Wilnie, prowadzonego przez siostrę Michaelę Rak. Jej determinacja w działaniu i olbrzymie zaangażowanie w pomoc innym stanowią inspirację, a jednocześnie nie pozwalają na obojętność. Dlatego nasze zaangażowanie we wsparcie tej placówki, a także innych ważnych inicjatyw społecznych, czy kulturalnych na Litwie traktujemy jako zobowiązanie długoterminowe" - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Spółki z Grupy Orlen działające na Litwie aktywnie wspierają Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki, w którym dorośli, a także najmłodsi pacjenci otrzymują niezbędną pomoc medyczną. Orlen Lietuva przekazała łącznie w ciągu trzech lat ok. 660 tys. euro na budowę oddziału dziecięcego w tej placówce i jej funkcjonowanie. W pomoc Hospicjum zaangażowała się też spółka Orlen Baltic Retail, przekazując na ten cel 20 tys. euro. Spółka zapewnia też bieżące wsparcie placówki, przekazując karty paliwowe.

Orlen Lietuva jest także stałym partnerem Domu Kultury Polskiej na Litwie, który organizuje szereg inicjatyw o charakterze kulturalnym i edukacyjnym skierowanych do Polaków mieszkających na Litwie. Ważnym projektem realizowanym przez litewską spółkę wspólnie z Domem Kultury Polskiej jest się także Wileńska Akademia Biznesu, w ramach której studenci przygotowywani są do wejścia na rynek pracy, również na przykładzie specyfiki funkcjonowania Orlen Lietuva. Łącznie na wsparcie Domu Kultury Polskiej przeznaczane jest ok. 25 tys. euro rocznie.Jako spółka odpowiedzialna społecznie, Orlen Lietuva włączyła się też w walkę z rozprzestrzenianiem pandemii COVID-19 na Litwie. Spółka z Grupy Orlen przekazała 1 mln masek, co oznacza, że średnio co trzeci mieszkaniec Litwy otrzymał maskę ochronną od Orlen Lietuva. Dodatkowo spółka zapewniła niezbędne wyposażenie do walki z COVID-19 dla szpitali w Solecznikach, Możejkach, a także Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki i Centrum Ambulansowego.

Orlen Lietuva jest jednym z największych płatników podatków na Litwie. Spółka z Grupy Orlen to również kluczowy pracodawca w regionie. Obecnie zatrudnia bezpośrednio 1,5 tys. osób, a kolejne 4,5 tys.osób to pracownicy zewnętrznych firm usługowych i podwykonawczych.

Czytaj również:
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE