ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dolnośląskie: Mobilne laboratorium KGHM do oceny zanieczyszczeń środowiska
27.02.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Mobilne laboratorium do oceny zanieczyszczeń powietrza, wód i gleby działa w należącym do Grupy Kapitałowej KGHM Centrum Badań Jakości. Wyposażone w sprzęt diagnostyczny auto zintegrowano z dronem, który w wypadku zagrożenia bezpiecznie pobierze próbki powietrza z terenów zanieczyszczonych.

Auto zostało wyposażone w wysokospecjalistyczne urządzenia, w tym m.in. zestaw dronowy z kamerą wysokiej rozdzielczości oraz innowacyjnym systemem badania zanieczyszczeń powietrza, przenośny chromatograf gazowy, spektrometr oraz skaner gleby.

Sprzęt będący na wyposażeniu należącego do Grupy Kapitałowej KGHM Centrum Badań Jakości będzie służył do badania jakości powietrza, wód czy badaniu gleby.

Specjalistyczny pojazd ma również służyć do inspekcji obiektów, do których dostęp jest utrudniony lub niebezpieczny. Mobilne laboratorium może służyć m.in. do dokumentowania szkód górniczych w obiektach przemysłowych czy inwentaryzacji hałd wydobytej rudy miedzi. "Drony pozwolą na przestrzenne modelowanie budynków i obiektów w technologii 3D" - podano.
Prezes Centrum Badań Jakość Wacław Szetelnicki wskazał, że mobilne laboratorium może być wykorzystywane nie tylko przez KGHM. "W Centrum zajmujemy się także badaniem wód powierzchniowych czy basenowych. Dzięki mobilnemu laboratorium możemy wykorzystywać przenośne urządzenia do choćby monitorowania czy wykrywania ubocznych produktów chlorowania wody albo oceny jakości powietrza oraz analizy odpadów paleniskowych w gospodarstwach domowych" - powiedział Szetelnicki cytowany w komunikacie KGHM.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podkreślił, że strategia miedziowej spółki "opiera się między innymi na stałym monitoringu trendów i elastycznym działaniu". "KGHM wdraża innowacyjne rozwiązania, także po to, żeby reagować szybko i podejmować optymalne decyzje. Na bazie naszych doświadczeń badawczych i rozwojowych tworzymy projekty, które służą nam i mieszkańcom całego regionu" - dodał Chludziński.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE