ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ReNew Power, jedna z największych spółek z branży energetyki odnawialnej w Indiach, wejdzie na giełdę
26.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spółka ReNew Power Private Limited, jeden z największych w Indiach producentów energii ze źródeł odnawialnych i RMG Acquisition Corporation II ogłosiły w czwartek, 25 lutego, zawarcie ostatecznej umowy połączenia spółek, wskutek której ReNew wejdzie na giełdę NASDAQ.

Po sfinalizowaniu transakcji połączona spółka będzie nosiła nazwę ReNew Energy Global PLC i wejdzie na giełdę, gdzie będzie notowana pod symbolem "RNW". Transakcja dodatkowo wzmocni czołową pozycję ReNew w branży energetyki słonecznej i wiatrowej na rynku indyjskim, zapewniając środki do realizacji średnioterminowych strategii rozwoju i zmniejszenia kwoty nominalnej długu.

Założona w 2011 roku spółka ReNew jest jednym z największych w Indiach niezależnych producentów energii ze źródeł odnawialnych. Zaliczana jest do 15 największych niezależnych producentów energii, dysponując portfelem ponad 100 działających na skalę elektrowni inwestycji wiatrowych i solarnych w ponad 9 stanach Indii. Ponadto spółka jest właścicielem i operatorem inwestycji kogeneracji energii ze źródeł słonecznych dla przeszło 150 klientów komercyjnych i przemysłowych w całych Indiach.

ReNew była pierwszą spółką z branży energii odnawialnej w Indiach, której udało się przekroczyć granicę 1 GW i 2 GW mocy zamówionej. Obecnie jest to jedyny podmiot w indyjskim sektorze energii odnawialnej dysponujący mocą operacyjną powyżej 5 GW. Spółka aktualnie dysponuje łączną mocą blisko 10 GW (przy uwzględnieniu mocy pozyskanej w wygranych przetargach).

Wzrostowi ReNew sprzyja stabilność przepływów gotówkowych zapewniona wieloletnimi umowami z renomowanymi kontrahentami. Obecnie łączna moc zamówiona dla inwestycji działających w skali elektrowni została zakontraktowana na podstawie umów zakupu energii o przeciętnym okresie obowiązywania ponad 24 lat. Znaczna część umów została zawarta z agencjami rządowymi, w tym np. Solar Energy Corporation of India (SECI) czy NTPC Limited.
Poza wytwarzaniem czystej energii ReNew specjalizuje się również w dziedzinach pokrewnych, takich jak magazynowanie energii. W 2020 r.
"W ostatniej dekadzie sektor energii odnawialnej w Indiach odnotowuje dynamiczny wzrost. W okresie tym ReNew przyczyniała się do zwiększenia w tym wzroście udziału źródeł zrównoważonych i zarazem gospodarczo konkurencyjnych. W kolejnej dekadzie ReNew zamierza podtrzymać wzrost udziału w rynku i w dalszym ciągu przyczyniać się do ekologizacji sektora energetycznego w Indiach, jak również pomagać w realizacji ambitnych celów rządu Indii w zakresie energii odnawialnej" - powiedział Sumant Sinha, założyciel, prezes i dyrektor generalny ReNew.

"Po sfinalizowaniu pierwszej publicznej oferty w grudniu chcieliśmy nawiązać współpracę z podmiotem, który kształtuje zmianę na skalę globalną, z odpowiednim dorobkiem i najwyższej klasy kadrą zarządczą. Przeprowadzone przez nas badanie due diligence ReNew potwierdziło, że podmiot ten jest nie tylko liderem, ale również najlepiej przygotowaną firmą z branży energii odnawialnej w Indiach" - powiedział Bob Mancini, dyrektor generalny i członek zarządu RMG II.

Skonsolidowana i w pełni rozwodniona kapitalizacja rynkowa pro forma połączonej spółki wyniosłaby około 4,4 mld USD przy cenie subskrypcji PIPE wynoszącej 10 USD za akcję, przy założeniu, że żaden z akcjonariuszy RMG II nie skorzysta z prawa wykupu. Wpływy pieniężne brutto szacowane są na około 1,2 mld USD, na które składa się 855 mln USD z PIPE i około 345 mln USD z gotówki utrzymywanej w funduszu powierniczym przez RMG II, przed korektami wynikającymi z potencjalnych wykupów przez udziałowców RMG II.

Czytaj również:
Czy znasz to narzędzie?

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE