ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: za PO mafie paliwowe plądrowały kraj
25.02.2021r. 20:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Za PO mafie paliwowe plądrowały kraj, od czasu przejęcia władzy przez PiS zyski Orlenu wzrosły wielokrotnie - powiedział w czwartek w TVP1 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Pytany o zyski Orlenu w czasach koalicji PO-PSL i obecne, Daniel Obajtek stwierdził, że "za czasów Platformy Obywatelskiej zyski Orlenu to były 1,7 mld zł za pięć lat. Za czasów rządu PiS zyski to 26 mld zł".

"Mafie paliwowe plądrowały kraj, kiedy były karuzele VAT-owskie" i dopiero "jak przyszedł ten rząd, dopiero działania rządu pana premiera Morawieckiego, pana premiera Sasina doprowadziły do tego, że dziś ich nie ma" - mówił prezes Orlenu.

Jak dodał, "płacono danin do państwa ok. 26 mld zł rocznie, a teraz płaci się ok. 36 mld zł".
Obajtek stwierdził, że dopiero koncern z przychodem na poziomie 200 mld zł rocznie, a takim będzie Orlen po wszystkich planowanych przejęciach może udźwignąć duże inwestycje w energetyce, petrochemii i jeszcze mieć możliwość rozwoju, nie tylko na polskim rynku ale i w regionie. Jak dodał, przecięcia Lotosu i PGNiG powinny zakończyć się w tym roku.

Pytany dlaczego Litwa jest zainteresowana inwestycjami właśnie Orlenu, Obajtek stwierdził, że "jesteśmy dobrym pracodawcą, (...) zatrudniamy tam 1500 ludzi, nie mamy problemów społecznych z naszymi pracownikami, (...) wkładamy do budżetu litewskiego pół miliarda złotych".

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE