ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Japonia: NHK - usunięcie odpadów po katastrofie w Fukushimie będzie kosztować 3,7 mld USD
28.02.2021r. 12:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ponad 400 mld jenów (3,7 mld dolarów) będzie kosztowało usunięcie odpadów, które zostaną zebrane podczas oczyszczania terenu wokół elektrowni jądrowej w Fukushimie po katastrofie z 2011 roku - podała w piątek publiczna japońska stacja NHK.

Według prognoz oczyszczanie terenu w prefekturze Fukushima wygeneruje 14 mln metrów sześciennych odpadów, takich jak gleba i rośliny. Zgodnie z planem mają one zostać usunięte z prefektury do 2045 roku - informuje NHK.

Naukowcy sądzą, że ponad 90 proc. tych odpadów zostanie ponownie wykorzystane w robotach publicznych i innych projektach. Koszt oszacowano przy założeniu, że 8 proc. odpadów będzie musiało zostać wywiezionych.
Obliczenia te ogłosił zespół naukowców pod kierunkiem dyrektora Centrum Badań nad Cyklami Życia Materiałów i Zarządzaniem Odpadami z japońskiego Narodowego Instytutu Nauk o Środowisku Naturalnym Masahiro Osako.

W 2016 roku japoński rząd oszacował, że łączne koszty związane z awarią elektrowni jądrowej w Fukushimie wyniosą 21,5 bln jenów (188 mld dolarów), prawie dwa razy więcej niż obliczano wcześniej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wydma Lubiatowska 28.02.2021r. 14:57
Rachunek jest dość prosty. Za to można mieć 12 EPRów. To rujnuje każdą inwestycję w atom.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE