ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Odpisy obniżą skonsolidowany zysk netto Tauronu w 2020 r.
26.02.2021r. 12:49

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Odpisy obniżą skonsolidowany zysk netto Tauronu w 2020 r. o 2,62 mld zł - podała grupa w komunikacie. Wcześniej spółka szacowała ten wpływ na 2,38 mld zł.

Tauron podał w piątkowym komunikacie, że uwzględnia jeszcze zasadność obniżenia wartości bilansowej pożyczek udzielonych przez spółkę na rzecz Elektrociepłowni Stalowa Wola w wysokości 236 mln zł w odniesieniu do skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

W poprzednim raporcie, z 23 lutego, czynnik ten uwzględniony był wyłącznie w odniesieniu do jednostkowego sprawozdania finansowego Tauronu.

Jak podała spółka, łączna wartość utworzonych odpisów to 3.179 mln zł (było: 2.943 mln zł), a łączny szacunkowy wpływ na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto to 2.620 mln zł (było: 2.384 mln zł).
Raport roczny spółki ma zostać opublikowany 31 marca.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE