ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier przedstawił szczegóły Krajowego Planu Odbudowy
26.02.2021r. 17:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Premier RP Mateusz Morawiecki oraz ministrowie jego rządu ogłosili rozpoczęcie konsultacji Krajowego Planu Odbudowy, który ma posłużyć przekazaniu wsparcia unijnego na projekty polskie mające odbudować gospodarkę. Z tego ponad 25 mld zł ma trafić na transformację energetyczną - informuje "BiznesAlert.pl".

Do 30 kwietnia rząd chce przekazać Krajowy Plan Odbudowy do Komisji Europejskiej. Konsultacje skończą się 2 kwietnia. Negocjacje z Komisją mają trwać "dwa-trzy miesiące".

Krajowy Plan Odbudowy opiera się na pięciu filarach: odbudowa konkurencyjności polskiej gospodarki, cyfryzacja, sprawny sektor zdrowia, mobilna, inteligentna Polska, transformacja energetyczna.

"Czwarty filar (mobilna, inteligentna Polska - przyp.red.), to wsparcie niskoemisyjnego transportu między miastami, wsparcie kolei. To coś, co dzisiaj jest niezwykle ważne w przypadku inwestycji rozwojowych" - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.
"Filar piąty, to zmiany w zakresie klimatu na które musimy odpowiedzieć, czyli transformacja energetyczna. To są dodatkowe środki, które musiałyby i tak zostać wydane. Inwestycje w zieloną gospodarkę pomogą budować konkurencyjność Polski" - dodał premier.
Premier przedstawił dotacje Krajowego Planu Odbudowy warte łącznie 108 mld zł: 18,7 mld zł na odporność i konkurencyjność gospodarki, 19,2 mld zł na efektywność, dostępność i jakość ochrony zdrowia, 28,6 mld zł na zieloną i inteligentną mobilność, 27,4 mld zł na zieloną energię i zmniejszenie energochłonności oraz 13,7 mld zł na transformację cyfrową - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 27.02.2021r. 11:23
Chyba najbardziej ucierpiało hotelarstwo, wypoczynek i rozrywka. Zatem więcej ludzi do hoteli napędzi budowa wyższych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xyz 01.03.2021r. 08:30
wydaje mi się, że w skali kraju po-pandemicznego, priorytety wydatkowe powinny być inaczej rozłożone. Choć mówię to... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 01.03.2021r. 17:34
co to za szczegóły?
w księgowości podaje się liczby co do grosza!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE