ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA: Ropa tanieje od 3 sesji i jest po 60 USD/b
02.03.2021r. 09:48

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jak podają maklerzy, ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje 3. sesję - to najdłuższa jej seria spadkowa w tym roku. Surowiec jest wyceniany w pobliżu 60 USD za baryłkę. Tegoroczne imponujące zwyżki cen surowca przechodzą na razie do historii przed zbliżającym się posiedzeniem krajów OPEC+.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,91 USD, niżej o 1,20 proc. Wcześniej surowiec taniał o 2 proc.

Ropa Brent w dostawach na IV na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 62,87 USD za baryłkę, niżej o 1,27 proc.
W czwartek odbędzie się spotkanie krajów sojuszu OPEC+, które zdecydują, ile ropy powinno wrócić na rynek.

Już we wtorek rozpoczyna się "wstępny start" przed tym posiedzeniem, bo zbiera się Połączony Komitet Techniczny, którego rola polega na ocenie warunków rynkowych oraz zgodności dostaw przez członków OPEC+ z wcześniejszymi umowami.

Sojusz może zdecydować o złagodzeniu ograniczeń w dostawach swojej ropy po tym, jak ceny surowca na rynkach paliw osiągnęły bardzo wysokie poziomy.
Minister energii z Arabii Saudyjskiej zaapelował do producentów ropy o ostrożne podejście do sprawy."Ostatnie spadki cen ropy na giełdach paliw mogą wzmocnić stanowisko Arabii Saudyjskiej. To coś, co mogłoby prawdopodobnie wpłynąć na zwiększenie dostaw ropy z OPEC+ o 500 tys. baryłek dziennie" - ocenia Stephen Innes, główny globalny strateg w Axi.

Cena ropy w USA od początku 2021 r. wzrosła o prawie 30 proc., do czego przyczyniły się mocne ograniczenia dostaw surowca w ramach sojuszu OPEC+, w tym jednostronne redukcje dostaw przez Arabię Saudyjską.

Obecny poziom ograniczeń dostaw ropy z sojuszu wynosi nieco ponad 7 mln baryłek dziennie, czyli 7 proc. światowej podaży. Analitycy przypominają, że również wprowadzanie szczepionek na Covid-19 i środki stymulujące gospodarki podbijały wcześniej cen ropy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE