ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Sescom objął 17,4 proc. udziałów w Bankilo
02.03.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Sescom, spółka technologiczna skoncentrowana na technicznym Facility Management, nowych technologiach do optymalizacji działalności biznesu oraz na potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem, objęła 17,4 proc. udziałów w Bankilo za 500 tys. zł. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju Sescom "Wise Futurist 2030".

- Spółka Bankilo jest dopełnieniem programu wodorowego Sescom. Umożliwi agregację sprzedaży zielonej energii do produkcji zielonego wodoru w naszych elektrolizerach. Widzimy znaczącą synergię naszych zamierzeń strategicznych. Wspólnie będziemy zwiększać ilość zużywanej zielonej energii w zarządzanych przez nas obiektach m.in. poprzez odbiór nadwyżek z instalacji prosumenckich. Zwiększymy też wykorzystanie wodoru w rozproszonym magazynowaniu energii - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

Bankilo to gdański start-up, założony przez przedsiębiorców i specjalistów z rynku energetycznego i nieruchomościowego. Celem Bankilo jest obsługa transakcji na rynku zielonej energii, wykonywanych przez prosumentów i konsumentów energii poprzez platformę transakcyjną umożliwiającą ofertowanie.

- Jesteśmy przekonani, że przyszła energetyka będzie zbudowana na różnorodnych, rozproszonych i odnawialnych źródłach energii. Energia będzie magazynowana w miejscu jej produkcji lub zużycia, a transparentny rynek energii będzie dostępny dla wszystkich - podkreśla Mirosław Bieliński, założyciel Bankilo.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE