ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chińczycy mogą dokonać przełomu w globalnej polityce klimatycznej
02.03.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Około 89 procent emisji gazów cieplarnianych na świecie pochodzi z Chin oraz Indii. Dlatego prezentacja planu polityki klimatycznej w czternastym planie pięcioletnim przez Partię Komunistyczną może mieć przełomowe znaczenie dla globalnej ochrony klimatu.

Państwo Środka rozwija się szybko między innymi zwiększając emisję gazów cieplarnianych. Produkuje połowę stali na świecie i zużywa co dwa lata tyle cementu, co USA w całym XX wieku. Jednakże emisje CO2 per capita Chin są nadal porównywalne z państwami zachodnimi. Wynoszą one w przypadku tego kraju 6,4 ton metrycznych per capita. Polska osiąga wynik 7,9, a Niemcy 10,4 tony.

Chińczycy chcą mimo to osiągnąć neutralność klimatyczną do 2060 roku. Nie jest jasne czy nowy plan komunistów będzie zawierał zapisy o rozwoju energetyki odnawialnej, który wsparłby spadek emisji gazów cieplarnianych w tym kraju. Jeżeli jednak przedstawią ambitny plan, mogą przesądzić o skuteczności globalnej walki z emisjami.
Szkic planu pięcioletniego na lata 2021-26 zostanie przedstawiony i przyjęty w marcu 2021 roku na dwóch sesjach Narodowego Kongresu Ludowego, czyli parlamentu chińskiego.

Czytaj również:
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE