ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ruda Śląska przyjęła plan budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych
02.03.2021r. 16:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Plan budowy w Rudzie Śląskiej (Śląskie) ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych przyjęli miejscowi radni. Na koniec 2021 r. w mieście ma działać co najmniej 60 punktów ładowania.

Obowiązek opracowania lokalnych planów budowy stacji ładowania aut elektrycznych wynika z ustawy ze stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (UEPA).

Obecnie w niespełna 140-tysięcznej Rudzie Śląskiej funkcjonują cztery punkty ładowania pojazdów elektrycznych: dwa przy ul. Kłodnickiej 95 w pobliżu pływalni Aquadromu (o mocach 22 kW prądu przemiennego) oraz dwa przy ul. 1 Maja 310 przy centrum handlowym Plaza (o mocach 50 kW prądu stałego).

Zgodnie z planem, na terenie miasta ma funkcjonować 30 kolejnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych z 56 punktami, które zostaną rozmieszczone w rejonie budynków użyteczności publicznej, punktów usługowych oraz osiedli mieszkalnych.

"Rozbudowa sieci takich stacji jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu pojazdy elektryczne, które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, będą stawały się coraz bardziej popularne" - powiedział cytowany w informacji miasta jego wiceprezydent Krzysztof Mejer.
"Na razie w Polsce sprzedaż "elektryków" notuje się na dość niskim poziomie. Wielu ludzi nie korzysta z tego typu rozwiązania, między innymi dlatego, że brakuje dostępu do odpowiednich punktów zasilania. Natomiast gdy taka infrastruktura powstanie, elektromobilność będzie szybciej zyskiwała na popularności" - ocenił Mejer.

Uchwalony przez radnych plan (podczas grudniowych konsultacji nie wpłynęły do niego żadne wnioski czy uwagi) zostanie przekazany do Operatora Systemu Dystrybucyjnego - spółki Tauron Dystrybucja, który zajmie się jego realizacją. Termin zakończenia budowy punktów ładowania planowany jest na IV kwartał br.

Zapraszamy i polecamy

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE