ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gdynia pierwszym miastem w Polsce w Green City Accord, inicjatywie KE
02.03.2021r. 18:09

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło we wtorek do porozumienia Green City Accord, zainicjowanego w październiku 2020 r. przez Komisję Europejską. Inicjatywa zrzesza europejskie samorządy zaangażowane w troskę o jakość środowiska.

"To agenda obejmująca pięć ważnych obszarów: jakość powietrza, jakość i wydajność wody, ograniczenie hałasu, działania na rzecz zwiększenia bioróżnorodności w miastach oraz promocja gospodarki o obiegu zamkniętym" - powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej miasta.

Jak wyjaśnił, w każdej z tych pięciu dziedzin miasta tworzące Green City Accord będą podejmować wyzwania, które będą realizować przez najbliższych dziesięć lat.

"To z jednej strony możliwość porównania swoich doświadczeń z najlepszymi europejskimi samorządami, troszczącymi się o jakość środowiska, a z drugiej strony bez wątpienia motywacja do tego, by Gdynia była jeszcze bardziej zielonym, przyjaznym miastem o czystym środowisku" - zaznaczył Szczurek.

Gdynia jest pierwszym samorządem w Polsce, które dołączyło do Green City Accord oraz 25. miastem z obszaru całej Europy. Wcześniej do tej inicjatywy przystąpiły m.in. stolica Norwegii Oslo, Lille (Francja), Saragossa (Hiszpania), Braga (Portugalia) oraz fińskie Lahti, Turku i Helsinki.
Członkostwo Gdyni w Green City Accord stwarza też nowe możliwości finansowania "zielonych" inwestycji i dostęp do przydatnej, związanej z nimi wiedzy technicznej.

Przyjazne środowisku inicjatywy są już obecne w Gdyni. W mieście funkcjonują m.in. ogrody deszczowe, realizowane są też duże inwestycje związane z retencją i odprowadzaniem wód opadowych (Potok Wiczliński) czy tworzeniem nowych miejsc do rekreacji na łonie natury (Park Centralny, KLIMATyczne Centrum).

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE