ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naukowcy: co najmniej 1500 Brytyjczyków zginęło od 2000 r. przez zmiany klimatu
02.03.2021r. 18:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Co najmniej 1500 zgonów w Wielkiej Brytanii od 2000 r. można bezpośrednio powiązać ze zmianami klimatu. W tym okresie kraj borykał się z falami upałów, a cztery powodzie spowodowały straty warte miliardy funtów - poinformowali we wtorek naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Badacze przeanalizowali dane dotyczące dwóch fal upałów w 2003 i 2018 r., a także czterech powodzi w latach 2000-2016, które spowodowały straty warte ok. 13 mld funtów. Okazało się, że co najmniej połowę związanych z nimi zgonów i zniszczeń można przypisać zmianom klimatu.

Autorzy przyjrzeli się dwóm konkretnym falom upałów, ponieważ wpływ zmian klimatu na nie został już przeanalizowany.

Zdaniem Friederike Otto, jednej z autorek badania, aby zrozumieć konsekwencje zmian klimatu, należy zebrać i przeanalizować znacznie więcej danych z całego świata. "Myślę, że dla wszystkich stałoby się o wiele bardziej oczywiste, że skutki zmian klimatu są realne i nie są czymś, co wydarzy się w przyszłości i komuś innemu" - powiedziała Otto w rozmowie z Thomson Reuters Foundation.
Ben Clarke, główny autor badania, wyraził nadzieję, iż analizy pomogą rządom zastanowić się nad tym, jak zmniejszyć skutki przyszłych ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ec 03.03.2021r. 09:41
Ciekawe jak ci naukowcy rozróżniają które powodzie są skutkiem zmian klimatu, a które są naturalne. Sądzę że pole do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE