ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny uprawnień do emisji CO2 spadły poniżej 38 euro
03.03.2021r. 11:06

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przeprowadzona w środę na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 37,56 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4,712 mln uprawnień, wobec oferowanych 2,575 mln, co dało współczynnik pokrycia na poziomie 1.83.

Aukcję uprawnień do emisji CO2 z 3 marca 2021 r. komentuje dla CIRE.PL Tomasz Marek Bujacz, Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"Ceny uprawnień do emisji CO2 pozostają w trendzie bocznym. Mimo wczorajszych spadków i przełamania 37 euro na początku dnia, ceny powróciły do poziomów 38 euro, które obserwowaliśmy wczoraj na zamknięciu notowania oraz dzisiaj rano" - zwraca uwagę Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"Uczestnikom systemu EU ETS zostało siedem tygodni na rozliczenie emisji za 2020 r. W ostatnim czasie widzimy większy popyt na uprawnienia do emisji CO2 a także podnoszenie oczekiwań uczestników rynku co do ceny zakupu samych EUA. Z analizy technicznej pierwsze wsparcie dla cen znajduje się przy psychologicznych 37 euro, kolejno 36,75 tj. średniej kroczącej z ostatnich 30 dni (30DMA) i 36,47. Z drugiej strony opór dla wzrostu cen może wystąpić przy 39,36 i 40,64 euro - najwyższym historycznym poziomie cen uprawnień do emisji CO2" - komentuje Tomasz Marek Bujacz.

(1100x565)

Przeprowadzona dzisiaj w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 37,56 euro przy zgłoszonym zapotrzebowaniu 4 712 500 uprawnień wobec oferowanych 2 575 000.
(1100x489)

"Jak co środę zostanie opublikowany raport dotyczący zmian zapasów ropy naftowej i benzyny w USA za poprzedni tydzień. Brent Oil wyceniany jest obecnie na 63,75 dolarów za baryłkę, natomiast WTI na 60,75 dolarów za baryłkę.

Międzynarodowa Agencja Energii oszacowała spadek emisji dwutlenku węgla w UE o 10 proc. w 2020 r. w stosunku do roku poprzedniego. Spadki tłumaczono wieloma restrykcjami nałożonymi w regionie wynikającymi z pandemii COVID-19.

W tym tygodniu temperatury w Europie powinny być porównywalne do średnich sezonowych.
Na bieżący tydzień nie zaplanowano ważnych spotkań politycznych, które mogłyby znacząco wpłynąć na ceny uprawnień do emisji CO2. Warto więc zwracać uwagę na ceny miksu energetycznego, rezultaty aukcji oraz analizę techniczną" - podsumowuje Tomasz Marek Bujacz, Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE