ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

We Wrocławiu rusza pilotażowy projekt łączący kulturę i ekologię
03.03.2021r. 13:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zielona Kultura to nowy, pilotażowy projekt Urzędu Miejskiego Wrocławia łączący kulturę i ekologię. Wrocławskie instytucje kultury, które wezmą w nim udział, będą mogły otrzymać maksymalnie do 20 tys. zł na realizacje proekologicznych projektów.

Celem programu Zielona Kultura jest zwiększenie bioróżnorodności, lokalnego zagospodarowania wód opadowych oraz odporności miasta na zmiany klimatu - poinformował PAP Grzegorz Rajter z biura prasowego wrocławskiego magistratu.

Program skierowany jest do wrocławskich instytucji kultury, które będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich proekologicznych projektów maksymalnie do kwoty 20 tys. zł. Może ono zostać przekazane w formie dotacji na wydatki bieżące lub inwestycyjne, w zależności od realizowanego zadania.

"Chcemy w ten sposób wzmocnić aktywność miasta w zakresie edukacji ekologicznej poprzez współpracę z miejskimi instytucjami kultury i realizację z nimi, na ich terenie i w ich budynkach, zadań proekologicznych, zielono-niebieskich" - tłumaczyła Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Brykarz dodała, że dotychczas działania miasta były w dużej mierze skoncentrowane na oświacie. "Zazielenialiśmy tereny przy szkołach i przedszkolach, zatrzymywaliśmy deszczówkę, inaczej mówiąc łączyliśmy zieleń z wodą. Teraz podobne działania chcemy realizować z instytucjami kultury, które dzięki swojej działalność, wywierają bardzo duży wpływ na postawy i zachowania mieszkańców, kształtują wzorce zachowań" - wskazała.
Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol przypomniał, że ponad 3 lata temu na dachu Teatru uruchomiona została Pasieka Capitol, a niedługo później, wspólnie z miastem Wrocław, Capitol powołał do życia Łąkę Kwietną obok swojego budynku.

"Misję nowoczesnej instytucji kultury postrzegam nie tylko jako serwowanie naszej publiczności wydarzeń artystycznych, ale też jako inicjowanie oraz promowanie idei dbania o wspólną przestrzeń, przyrodę i klimat, bycie wrażliwym na świat wokół nas" - przekonywał.

Jak poinformował wrocławski magistrat, budżet projektu na ten rok wynosi 100 tys. zł. W związku z tym, że jest to program pilotażowy, o przyznaniu środków będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Wnioski z projektami można składać do Wydziału Wody i Energii UM Wrocławia od 3 marca do 30 kwietnia.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE