ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łódzkie: W czwartek i piątek ma poprawić się stan powietrza w regionie
04.03.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W wielu miastach, m.in. w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku ostatniej doby przekroczono poziom informowania dla pyłu zawieszonego PM10 - podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łodzi. Lepszy stan powietrza przewidywany jest w czwartek i piątek.

W województwie łódzkim ostatniej doby zostały przekroczone normy zanieczyszczenia dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Dotyczy to kilku miast w regionie - wynika z podanych przez WCZK informacji uzyskanych z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi i Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Jak informuje WCZK, złe i bardzo złe odczyty dotyczące zawartości PM10 uzyskano na stacjach w Łodzi, Pabianicach, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Zgierzu. Liczba mieszkańców obszaru, na którym wystąpiło przekroczenie poziomu informowania wynosi od 10 tys. osób (Pabianice) do 50 tys. (Zgierz).

Przyczyną złego stanu powietrza ostatniej doby były warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Lepszy stan powietrza przewidywany jest w czwartek i piątek.
PM10 to mieszanka cząsteczek zawieszonych w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Pył jest szkodliwy, bo może zawierać m.in. rakotwórcze cząsteczki metali ciężkich.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE