ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hiszpańska diecezja przestawia się na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych
04.03.2021r. 15:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Położona w północno-zachodniej Hiszpanii diecezja Ourense jest pierwszą w tym kraju, która przestawia wszystkie swoje świątynie i budynki administracyjne na zasilanie z ekologicznych źródeł. Zmiana jest efektem wpływu nazywanej "ekologiczną" encykliki papieża Franciszka "Laudato Si" z 2015 r.

Jak poinformowało radio Cope, władze kurii w Ourense zmieniły już umowy z dostawcami energii zasilającej obiekty sakralne, a także planują szereg działań służących zaadaptowaniu ich do korzystania z energii odnawialnej.

Według katolickiego tygodnika "Alfa y Omega" w większości obiektów diecezji Ourense w ostatnich miesiącach zakończono lub rozpoczęto prace przy ustawianiu na ich dachach paneli słonecznych.

Hiszpańskie pismo twierdzi, że ordynariusz Ourense bp Leonardo Lemos Montanet na tyle poważnie wziął do siebie przesłanie płynące z encykliki "Laudato Si", wzywającej do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, że "czynem" wprowadza ją w życie.

Gazeta twierdzi, że Ourense jest już teraz najbardziej ekologiczną spośród 70 hiszpańskich diecezji.
Odpowiedzialny za sprawy finansowe diecezji Ourense Raul Alfonso potwierdził, że w ostatnim czasie zmieniono już wszystkie umowy z firmami energetycznymi, aby zasilać lokalne kościoły energią odnawialną.

"Chcemy zgodnie z przesłaniem "Laudato Si" pomóc naszym gestem w transformacji ekologicznej na świecie, tak, aby chronić nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia" - powiedział Raul Alfonso.

Przedstawiciel hiszpańskiej diecezji wskazał, że dowodem ekologicznych przemian w Ourense jest fakt, że wśród blisko 30 zasilanych już energią odnawialną obiektów kościelnych są kluczowe budowle diecezji, takie jak siedziba kurii oraz miejscowa katedra.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE