ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w PKN Orlen w Płocku
04.03.2021r. 18:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim oraz kwestie dotyczące Polskiej Strategii Wodorowej były głównymi tematami wizyty studyjnej w PKN Orlen w Płocku. W spotkaniu, które odbyło się 3 marca 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

W trakcie spotkania pełnomocnik rządu ds. OZE podkreślił, że morska energetyka wiatrowa będzie stanowiła bardzo istotny element polskiego miksu energetycznego i kluczowe dla jej rozwoju było przygotowanie odpowiednich regulacji.

"Projekt morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim to nowe inwestycje w wielkoskalowe odnawialne źródła energii, które pozwolą na dalszy rozwój nie tylko całego sektora, ale i naszego rynku. To bardzo ważny krok w rozwoju gospodarczym Polski" - podkreślił.

Wiceminister Ireneusz Zyska poruszył na spotkaniu także kwestie dotyczące Polskiej Strategii Wodorowej.
"Polska Strategia Wodorowa określa ambitne cele w zakresie rozwoju wykorzystania technologii wodorowych w Polsce. Cieszy mnie fakt, że PKN Orlen będzie nas wspierać w tym przedsięwzięciu" - powiedział pełnomocnik rządu ds. OZE.

Wiceminister klimatu i środowiska, podkreślił też, że poprzez zwiększenie udziału wodoru w naszym miksie energetycznym, ograniczony zostanie import surowców z zagranicy, co w konsekwencji zwiększy niezależność i bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE