ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron doceniony za relacje inwestorskie
06.03.2021r. 09:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet" i Izba Domów Maklerskich zrealizowały badanie relacji inwestorskich wśród spółek WIG30. TAURON zajął pierwszą lokatę według inwestorów indywidualnych, jest też jedyną nagrodzoną spółką z branży energetycznej.

- Dobre relacje inwestorskie to przewidywalność, otwartość na pytania inwestorów i rzetelna komunikacja zarówno w dobrych, jak i trudniejszych okresach. Dobrych relacji z inwestorami nie buduje się z dnia na dzień - to praca na lata. Jesteśmy świadomi, że raz podważone zaufanie trudno jest ponownie odzyskać. Dlatego też dbamy o profesjonalizm osób odpowiedzialnych za wizerunek Taurona tak na rynku kapitałowym, jak i w komunikacji z naszym otoczeniem - wyjaśnia Marek Wadowski p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia.

Tauron po raz kolejny otrzymał pierwszą nagrodę w badaniu relacji inwestorskich wśród spółek WIG30 - największym tego typu projekcie na rynku. W siedmiu dotychczasowych edycjach badania Tauron triumfował cztery razy.

Inwestorzy instytucjonalni najczęściej kontaktują się ze spółką podczas konferencji inwestorskich lub w sposób bezpośredni - w formie tele- i wideokonferencji. Zazwyczaj są świetnie zorientowani, dobrze znają specyfikę branży i spółki, mają również dostęp do materiałów analitycznych, co ułatwia im podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Dla tej grupy inwestorów najważniejsze jest poznanie strategii dotyczącej przyszłości firmy i branży oraz zagadnień regulacyjnych, które istotnie wpływają na sektor. Od połowy ubiegłego roku pytaniem numer jeden są plany dotyczące wydzielenia aktywów węglowych z grup energetycznych. Inwestorzy instytucjonalni oczekują szybkiego i konstruktywnego komentowania wydarzeń, które dotyczą nie tylko samej spółki, ale również sektora, w którym spółka działa.

Z kolei inwestorzy indywidualni kontaktują się Tauronem najczęściej za pomocą poczty elektronicznej lub czatów. Inwestorzy indywidualni zazwyczaj oczekują informacji na tematy związane z poziomem kursu akcji, dywidendą, projektami inwestycyjnymi oraz, podobnie jak inwestorzy instytucjonalni, perspektywami wydzielania aktywów węglowych z grup energetycznych. W tej grupie rośnie liczba fachowców dysponujących ogromną wiedzą analityczną na temat branży energetycznej.

Czytaj również:
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE