ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom planuje zaopatrywać Europę w zielony LNG
06.03.2021r. 06:07

Gazprom poinformował, że zamierza wysyłać do Europy gaz skroplony neutralny klimatycznie, czyli taki, któremu będzie towarzyszyć zerowa emisja CO2 netto - informuje "BiznesAlert.pl".

"Nie ma wielu dostaw LNG neutralnych węglowo na świecie, ale wykonujemy już pierwsze kroki w tym kierunku. Chciałbym podziękować Shellowi za jego konstruktywną współpracę, która pozwala nam się odnaleźć w tym segmencie" - powiedział Paweł Sedow z Gazprom Eksportu na konferencji Shella na temat perspektyw rozwoju rynku LNG.

"Wierzę, że w nieodległej przyszłości rozpoczniemy pierwsze całkowicie neutralne węglowo dostawy LNG do Europy. Będzie to zdecydowane osiągnięcie i pierwszy krok ku portfolio gazowemu bardziej nakierowanym na środowisko" - ocenił przedstawiciel Gazpromu.
Gazpromu dostarczył w 2020 r. ponad 7 mln ton LNG na rynek i liczy na podwojenie tej liczby do 2025 r.
Sedow przypomniał, że w ubiegłym roku koncern dostarczył LNG do krajów azjatyckich i europejskich, w tym do Belgii, Grecji, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE