ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Australijczycy weszli w projekty UE dotyczące poszukiwania metali ziem rzadkich na Grenlandii
06.03.2021r. 17:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiany klimatyczne powodują zmniejszanie się pokrywy lądowej na Grenlandii. Pozwalają one na coraz szerszą penetracje wyspy w poszukiwaniu metali ziem rzadkim, których chcą tam szukać dwie australijskie firmy wydobywcze - informuje "BiznesAlert.pl".
Grenlandia, największa wyspa na świecie, posiada ogromne zasoby metali zwanych "metalami ziem rzadkich", które mają zastosowanie w najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzinach, jak energetyka odnawialna (turbiny wiatrowe), lotnictwo, loty kosmiczne, medycyna, produkcja m.in. telefonów komórkowych (smartfonów), katalizatorów, wysokoenergetycznych materiałów magnetycznych, ekranów LCD, diod LED, ogniw akumulatorowych, dysków twardych, silników do samochodów hybrydowych.

Dwie australijskie firmy ubiegają się poszukiwanie i wydobycie metali na tej wyspie.

Jedna z nich, Tanbreez, ubiega się o finansowanie prac w USA. Druga z nich, to Greenland Minerals, której największym udziałowcem jest chińska Shenghe Resources. Budowa każdej kopalni na Grenlandii kosztowałaby ok. 500 mln dolarów.
Oba projekty na Grenlandii, choć realizowane przez Australijczyków, są częścią inicjatywy Unii Europejskiej o nazwie European Raw Materials Alliance, mającej na celu zwiększenie europejskiego wydobycia kluczowych minerałów i zmniejszenie zależności od metali ziem rzadkich z Chin.

Unia Europejska zainicjowała w ubiegłym roku inwestycje z tego sektora oraz inne, związane z energetyką odnawialną, o wartości 10 mld euro. Bruksela uważa, że europejski popyt na metale ziem rzadkich może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie do 2050 r. - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:
Czytaj również:
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE