ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wadowicka firma ciepłownicza modernizuje kotłownię
07.03.2021r. 12:41

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wadowickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Termowad modernizuje kotłownię kosztem 2,2 mln zł. Inwestycję wsparł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Przekazał na ten cel 1,8 mln zł - podał magistrat w Wadowicach. Realizacja zakończy się w I kwartale br.

Termowad rozpoczął realizację projektu o nazwie "Poprawa efektywności pracy ciepłowni w Wadowicach" w 2019 r. Zadanie objęło wymianę komina. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński powiedział, że stary, 69-metrowy komin, będący w złym stanie, zastąpił nowy, który mierzy 42 metry.

Jak zaznaczył, do poprawy norm spalania i jakości powietrza sama wymiana komina nie wystarczy. "Dlatego kolejnym w ramach modernizacji zmniejszono moc jednego kotłów z jednoczesnym obniżeniem temperatury spalin wylotowych. Dzięki temu możliwe było zwiększenie jego wydajności o ok. 7 proc. i ograniczenie ilości spalanego paliwa" - powiedział burmistrz.

W celu obniżenia mocy kotłowni i dopasowania jej do rzeczywistych potrzeb odbiorców ciepła wyłączono z eksploatacji drugi kocioł, który był w złym stanie technicznym.
Magistrat podał, że przebudowa zakładu przyniesie oszczędności, dzięki którym zostanie zakupiony węgiel o mniejszej zawartości siarki. Tym samym zostaną spełnione parametry emisji dwutlenku siarki według norm, które będą obowiązywały od początku 2025 r. Redukcja emisji dwutlenku siarki spadnie o 1,6 ton rocznie. Emisja dwutlenku węgla zmniejszy się do 410 ton na rok.

Koszt inwestycji to 2,2 mln zł. Z Narodowego Funduszu na ten cel trafi ponad 1,8 mln zł - 550 tys. zł w formie dotacji i 1,3 mln zł niskooprocentowanej pożyczki. Całkowita realizacja projektu zakończy się w pierwszym kwartale br.


Czytelnicy CIRE komentują i dyskutują
Aktualny TOP3 publikacji z największą ilością komentarzy
  1. Obligo giełdowe, a wolny rynek energii elektrycznej
  2. Jak policzyć cenę energii z wiatraków na morzu?
  3. Mieszanie łyżeczką w opłatach mocowych - ten temat również przyciąga uwagę naszych Czytelników

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kolega z poprzedniej firmy. 07.03.2021r. 20:52
Brawo Prezesie Zbyszku! Rozsądne rozwiązania.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE