ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Warszawa: kolejny przetarg na pomiar powietrza w sąsiedztwie tunelu na Ursynowie
08.03.2021r. 14:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłasza przetarg na wykonawcę, który dokona pomiarów zanieczyszczenia powietrza w obszarze realizowanej drogi S2. Wykonawca zbierze dane z wyrzutni spalin przy wylotach z tunelu na Ursynowie.

GDDKiA w poniedziałkowym komunikacie przypomniał, że poprzedni przetarg na wykonawcę, który dokona pomiarów dotyczących jakości powietrza atmosferycznego w obszarze realizowanej drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów, zostało unieważnione, gdyż jedyna oferta, złożona przez Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, nie spełniała wymagań.

Ogłoszony przez Dyrekcję drugie postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert wyznaczono na 13 kwietnia br., a podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na drugi kwartał br. Zakres prac wykonawcy to wykonanie niezbędnych pomiarów i badań powietrza atmosferycznego zgodnie z wydanym w październiku 2017 roku postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

"W trakcie realizacji wykonawca zbierze dane z wyrzutni spalin zlokalizowanych przy obu wylotach z tunelu oraz z okolic portali. Dane będą dotyczyły emisji i stężenia/zawartości w powietrzu dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego (PM2,5 oraz PM10) oraz benzenu" - wskazała GDDKiA.

Badania, jak wyjaśniła, będą prowadzone całodobowo przez 365 dni na wyrzutniach oraz przez minimum 70 dni pomiarowych w roku w rejonie portali. "Wstępna analiza stanu powietrza obejmie badania zrealizowane przed oddaniem tunelu oraz trzy pierwsze miesiące jego użytkowania" - zaznaczyła.

"Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia wyników badań dotyczących stanu powietrza oraz wykonania analizy porealizacyjnej dla S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów w zakresie powietrza w rejonie tunelu po oddaniu drogi do użytkowania w terminie ok. 20 miesięcy od dnia podpisania umowy" - poinformowała Dyrekcja.
Jak podała, w przypadku stwierdzenia ponadnormatywnego oddziaływania drogi wykonawca będzie mieć za zadanie wskazać rozwiązania minimalizujące, które zapewnią dochowanie norm.

Prace na Ursynowie trwają na odcinku drogi S2 o długości ok. 4,6 km, a wykonawca prowadzi roboty w tunelu i nad nim. Zaawansowanie prac, według GDDKiA, to ok. 89 proc.. Jak podała, czas robót został wydłużony do końca marca br. ze względu na m.in. długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz proces zawierania umów z gestorami sieci. Kierowcy pojadą tunelem w drugim kwartale br., po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Dyrekcja przypomniała w komunikacie, że kierowcy od 22 grudnia ub.r. mogą korzystać z przeszło 15 km drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. "Dostępne są też kolejne relacje ruchu na węźle Lubelska stanowiącym połączenie autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2 i S17. To duże ułatwienie dla przemieszczających się pomiędzy Wilanowem i Wawrem, a także dobre połączenie stolicy z Siedlcami i Lublinem" - oceniła.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE