ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Chiny planują budowę 20 nowych reaktorów jądrowych
08.03.2021r. 14:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Chiny wspierają dalszy rozwój energetyki jądrowej jako kluczowego narzędzia w dążeniu do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie z planem pięcioletnim na lata 2021-2025 przedstawionym Chińskiemu Narodowemu Kongresowi Ludowemu Pekin do 2025 r. zamierza zwiększyć do 70 GWe zainstalowaną moc w energetyce jądrowej z obecnych około 50 GWe na koniec 2019 r. Oznacza to budowę około 20 nowych reaktorów w latach 2021-2025, chociaż Chiny mają już 12 obiektów w budowie.

Chiny pierwotnie planowały zwiększyć swoją zainstalowaną moc jądrową do 58 GW do 2020 r., ale nie udało się osiągnąć tego celu po moratorium na nowe projekty wprowadzonym po wypadku w Fukushima-Daiichi w marcu 2011 r. i opóźnieniach, które wystąpiły w wielu budowanych elektrowniach III generacji.
W latach 2020-2026 planuje się ukończenie budowy 48 reaktorów energetycznych na całym świecie (50 reaktorów jest w budowie), a Chiny będą liderem z 12 projektami budowy reaktorów realizowanymi obecnie. Nie dotyczy to znacznej liczby zatwierdzonych bloków jądrowych, których budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Są to Xudabao, Shidaowan i Tianwan-7 i -8.

Chiny posiadają już 50 reaktorów jądrowych w eksploatacji komercyjnej, co jest trzecią największą liczbą za Stanami Zjednoczonymi (94) i Francją (56). Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w 2019 roku energia jądrowa stanowiła 4,9% udziału w produkcji energii elektrycznej w tym kraju.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 09.03.2021r. 18:43
I bardzo mądrze.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE