ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Anwil z Grupy Orlen przygotował edukacyjne filmy o PCW
08.03.2021r. 15:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Anwil z Grupy Orlen przygotował cykl krótkich filmów, które przybliżają tematykę tworzyw sztucznych, a w szczególności polichlorku winylu - PCW. Jak podkreśla spółka, celem projektu jest budowanie świadomości w zakresie odpowiedzialnej produkcji i wykorzystania produktów z polichlorku winylu.

Informując w poniedziałek o cyklu edukacyjnym "Pytania, Ciekawostki, Wiedza", czyli PCW, Anwil wyjaśnił, że filmy te "łączą wiedzę ekspercką i praktyczną w ciekawej dla odbiorcy formule wywiadu" - prowadzącym odcinki jest prezenter telewizyjny, propagator wiedzy i nauki, Radosław Brzózka.

"Data udostępnienia filmów, czyli 8 marca, nie jest przypadkowa - choć wszyscy kojarzymy ją jako Dzień Kobiet, to dla włocławskiej firmy z Grupy Orlen oznacza rozpoczęcie produkcji polichlorku winylu. Dokładnie 38 lat temu linię produkcyjną opuściły pierwsze ilości PCW w Polsce, których do dziś wyprodukowano ponad 7 mln ton" - podkreślił Anwil.

"Projekt ma na celu budowanie świadomości w zakresie odpowiedzialnej produkcji, ale też wykorzystania produktów z polichlorku winylu" - wyjaśniła spółka. Jak podała, wszystkie odcinki cyklu udostępnione zostały już na jej stronie internetowej - w zakładce "multimedia" zamieszczono cztery filmy, a wśród nich o tym, jak powstaje PCW oraz o jego zastosowaniu w życiu codziennym.

Anwil przypomniał, że PCW wykorzystywane jest na szeroką skalę na rynku polskim i zagranicznym m.in. w przemyśle samochodowym, elektronicznym czy lotniczym. Co więcej, bez tego tworzywa wiele sektorów przemysłu nie mogłoby w ogóle funkcjonować, np. budownictwo, elektrotechnika czy hydraulika.

"Z produktami wykonanymi z PCW spotykamy się na każdym kroku. Używany jest on m.in. do produkcji rynien, wykładzin, listew podłogowych, taśm uszczelniających, płytek, tapet, powłok kablowych, izolacji przewodów elektrycznych, różnego rodzaju folii, elementów obuwia, opakowań, a nawet sztucznej skóry. Jednym słowem, jest powszechnie obecne w naszym życiu" - zaznaczyła spółka.
Odnosząc się do cyklu filmowym "Pytania, Ciekawostki, Wiedza", Anwil podkreślił, że w kolejnych odcinkach, dzięki wiedzy ekspertów, "widzowie dowiadują się m.in. czym jest i skąd się bierze PCW; co stanowi o popularności jego zastosowania; jak tworzywa sztuczne wpływają na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko oraz na czym polega odpowiedzialne gospodarowanie tymi materiałami".

Jak podano w informacji, wśród zaproszonych do programu gości są: dr Monika Koperska - specjalista chemii konserwatorskiej, Mariusz Obszyński - dyrektor ds. sprzedaży w Anwilu, Mirosław Bas - ekspert spółki i zarazem wieloletni kierownik zakładu produkcji PCW oraz Mariusz Ćwikliński - ekspert spółki z zakładu produkcji PCW.

"Warto pamiętać, że Anwil jest liderem na polskim rynku w obszarze produkcji tworzyw sztucznych. We włocławskiej spółce powstaje suspensyjny polichlorek winylu - firma jest jedynym jego producentem w Polsce, wytwarzane są granulaty kablowe z PCW, izolacyjne i osłonowe, mieszanki sypkie na bazie PCW, a także twarde granulaty techniczne przeznaczone m.in. do produkcji paneli ściennych, profili budowlanych i elektroinstalacyjnych. Od roku 1998 produkowane są płyty z PCW, lite i spienione" - wspomniano w komunikacie.

Anwil z siedzibą we Włocławku (Kujawsko-pomorskie), to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka, oprócz PCW, produkuje też nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE