ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Włochy: Minister: 80 miliardów euro w ciągu pięciu lat na dekarbonizację
12.03.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Włochy przeznaczą 80 miliardów euro w ciągu pięciu lat na dekarbonizację, czyli eliminację emisji szkodliwego dwutlenku węgla - zapowiedział minister do spraw transformacji ekologicznej Roberto Cingolani w rozmowie z wysłannikiem USA ds. klimatu Johnem Kerrym.

W wydanym komunikacie wyjaśniono, że minister Cingolani ogłosił, że celem polityki władz Włoch jest przyspieszenie dekarbonizacji, by doprowadzić do redukcji emisji na pewno o 55 procent czy nawet do 60 proc. w 2030 roku.

Redukcja ta możliwa będzie dzięki unijnemu Funduszowi Odbudowy i "olbrzymim inwestycjom w nowe technologie", "radykalnej transformacji sektora stali w sposób zrównoważony", bodźcom na rzecz autoprodukcji energii w rolnictwie, zalesianiu oraz "ambitnemu programowi monitoringu" sytuacji w kraju, między innymi przy użyciu satelitów i dronów.
Po raz pierwszy we Włoszech w nowym rządzie Mario Draghiego utworzone zostało Ministerstwo ds. Transformacji Ekologicznej.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE