ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

R.Power zabezpieczył duży portfel projektów PV we Włoszech
15.03.2021r. 18:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
R.Power planuje w najbliższym czasie inwestycje na rynkach zagranicznych. Jednym z priorytetowych rynków dla firmy są Włochy, gdzie w ciągu 3 lat planuje zbudować port-fel projektów o mocy ponad 200 MWp. Tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy R.Power za-bezpieczył portfolio projektów o mocy ponad 160 MWp.

Włochy to kraj, który w najbliższych latach może być jednym z najszybciej rosnących rynków dla energetyki odnawialnej w Europie. Fundamentalne znaczenie dla rozwoju OZE będzie odgry-wać energia ze słońca. Rozwojowi ryku sprzyjają doskonałe warunki klimatyczne. Roczne promieniowanie słoneczne w południowej części kraju wynosi ok. 2 MWh/m kw. Dla porównania w Polsce wynik ten jest blisko o połowę niższy.

W ciągu ostatnich dwóch lat rozwój fotowoltaiki we Włoszech dynamicznie przyspieszył. W tym czasie do sieci podłączono instalacje o łącznej mocy 1,5 GWp podczas gdy w latach 2017-2018 wzrost wyniósł nieco ponad 0,8 GWp. Narodowy plan rozwoju energetyki (Piano Nazionale Integrato per l'Energia e il Clima - PNIEC) zakłada zwiększenie mocy pochodzącej ze słońca aż o ponad 30 GWp do 2030 r. Włochy zamierzają do tego czasu zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii do 28 proc. w zużyciu energii i do 55 proc. w zużyciu energii elektrycznej.

"W ciągu najbliższego roku spodziewany przyrost mocy ze PV we Włoszech ma wynosić od 2 do 3 GWp. Wynik ten ma zostać uzyskany dzięki kontynuacji systemu aukcyjnego oraz dynamicznemu rozwojowi rynku PPA. Warto pamiętać, że Włochy to jeden z pierwszych krajów, które osiągnęły parytet rynku energii słonecznej" - mówi Przemysław Pięta, współzałożyciel i prezes zarządu R.Power.
Firma planuje do końca tego roku zabezpieczyć we Włoszech portfolio projektów o mocy ponad 300 MWp, zlokalizowanych w różnych częściach kraju (m.in. na Sycylii, w Basilicacie, Umbrii, Abruzji oraz Lombardii). Rozpoczęcie budowy pierwszej farmy PV planowane jest na początek 2022 r.

"Włochy to bardzo ważny kraj w planie naszego międzynarodowego rozwoju. Po czasie wyhamowania, bardzo wyraźnie widać tu chęć zwiększania mocy pochodzących z odnawialnych źródeł energii. Chcemy z tego skorzy-stać. W osiągnięciu tego ma pomóc nam strategia oparta na zróżnicowanym portfolio projektów. Obejmą one nie tylko różne lokalizacje geograficzne, ale także wielkość, czy rodzaj instalacji, w tym projekty agro-fotowoltaiczne. Te ostatnie, ze względu na duże ograniczenie w rozwoju projektów na terenach rolnych, będą istotnym elementem branży PV w Włoszech" - dodaje Pięta.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE