ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Dystrybucja modernizuje linie średniego napięcia w województwie warmińsko-mazurskim
18.03.2021r. 16:07

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Dystrybucja przystąpiła do realizacji kolejnej inwestycji elektroenergetycznej, która zwiększy możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii w północno-wschodniej części Polski. Inwestycja w Ełku poprawi jakość oraz niezawodność dostarczanej energii na terenie miasta i w regionie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu pn. "Modernizacja linii średniego napięcia na terenie Miasta Ełk i gminy Ełk w celu stworzenia warunków do przyłączenia jednostek wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych" jest zwiększenie możliwości przyłączania nowych instalacji odnawialnych źródeł energii. Zwiększy się również niezawodność dostaw energii elektrycznej dla istniejących odbiorców, zasilanych za pośrednictwem modernizowanych linii średniego napięcia (SN).

W ramach przebudowy powstaną nowe linie kablowe i stanowiska słupowe. Po demontażu napowietrznych odcinków sieci średniego napięcia, zostanie wybudowane blisko 25 km linii kablowych SN. Przedsięwzięcie to będzie realizowane głównie w Ełku oraz miejscowościach Mrozy i Regielnica, znajdujących się w gminie Ełk.

Całkowity koszt projektu szacuje się na ok. 10,5 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ok. 7,2 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2022 r. Projekt inwestycyjny jest obecnie na etapie wyłaniania wykonawcy, który po podpisaniu umowy przystąpi do realizacji prac.
Za transformacją energetyczną muszą iść inwestycje w sieci. Rosnąca liczba rozproszonych źródeł energii wpływa na pracę sieci dystrybucyjnej. Jej sukcesywna modernizacja zapewni możliwość przyłączania instalacji prosumenckich i jednocześnie zapewni niezawodne dostawy energii elektrycznej. Dzięki takim inwestycjom mamy nadzieję uniknąć na tym terenie trudnych sytuacji, kiedy np. w czasie niskiego zapotrzebowania na energię i wysokiej generacji ze strony prosumentów napięcie w obwodach sieci niskiego napięcia wzrasta powyżej dopuszczalnych wielkości - powiedział Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

Czytaj również:
PGE Dystrybucja , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE