ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsze spotkanie Państwowej Rady Ochrony Środowiska
22.03.2021r. 17:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Najpilniejsze wyzwania związane z ochroną środowiska to główny temat rozmów w trakcie pierwszego spotkania Państwowej Rady Ochrony Środowiska (PROŚ). W wydarzeniu, które odbyło się 22 marca 2021 r., udział wziął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Jak podkreślił minister Kurtyka, kwestie związane ze środowiskiem to największe wyzwania na kolejne lata. Transformacja energetyczna i neutralność klimatyczna - to wiodące tematy w kontekście ochrony środowiska.

Niezwykle cieszy mnie fakt powołania organu doradczego jakim jest Państwowa Rada Ochrony Środowiska. Wierzę, że wspólnie będziemy w stanie tworzyć warunki do zrównoważonego rozwoju naszego kraju - mówił.

PROŚ, to trzy grupy robocze skupiające się przede wszystkim na filarach, takich jak: natura, technologia i człowiek/miasto.

Filar "Natura" związany jest ściśle z kwestią przyrody, leśnictwa czy gospodarki wodnej. Kolejnym filarem naszych prac jest "Technologia", czyli myślenie o dążeniu do neutralności klimatycznej przez pryzmat rozwoju technologicznego. Ostatni filar, ściśle związany z człowiekiem i miastem, jest szczególnie istotny ze względu na koncentrację wyzwań ekonomicznych społecznych i ekologicznych. Liczę, że wszystkie trzy działy przyczynią się do przedstawienia opinii i propozycji wniosków zmierzających do tworzenia warunków zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska - wskazał minister klimatu i środowiska.
Państwowa Rada Ochrony Środowiska to organ doradczy i opiniotwórczy ministra klimatu i środowiska. Składa się z 30 członków, powołanych na okres 5 lat, spośród przedstawicieli nauki, środowisk zawodowych, organizacji ekologicznych oraz przedstawicieli samorządu gospodarczego.

Do zadań PROP należy przede wszystkim opracowywanie:

- opinii w sprawach ochrony środowiska,
- przedstawianie propozycji i wniosków zmierzających do tworzenia warunków zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska oraz do zachowania lub - - poprawy jego stanu.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Socyal 22.03.2021r. 20:36
Opłata z CO2 ponoszona przez energetykę i jej odbiorców służy dzielnie finansowaniu rad wszelakich. Rozwijają się... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histo-eryk 23.03.2021r. 13:57
władza rad i elektryfikacja to...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE