ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Fotowoltaika - dlaczego warto w nią zainwestować i jak wybrać firmę, która ją wdroży?
27.03.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Fotowoltaika jest czymś, o czym mówi się od bardzo dawna, a co uważane jest za nadzieję przyszłości w kontekście energii elektrycznej. Już teraz na dachach mnóstwa domów znaleźć można instalacje pozwalające czerpać energię ze słońca. Czy jednak warto w tym momencie w nie inwestować? A może na horyzoncie są inne, lepsze rozwiązania? Jeśli zdecyduje się na panele słoneczne, jak wybrać firmę, która podejmie się instalacji całego systemu fotowoltaicznego?

Instalacje fotowoltaiczne uważane są za coś, co zrewolucjonizowało branżę energetyczną. Już teraz - a w końcu jeszcze nie są tak powszechne, jak w przyszłości mogłyby być. Choć jednak łatwo jest pojąć ich podstawowe założenia i zalety z nimi płynące dla ogółu (zdrowsza Ziemia, ekologiczność), warto wspomnieć, co ich wdrożenie jest w stanie przynieść osobie prywatnej. Do najważniejszych ich zalet właśnie z perspektywy prywatnego inwestora zaliczyć można:

- daleko idącą ekonomiczność - inwestując w systemy fotowoltaiczne można mieć pewność, że będą przynosić korzyści rosnące w czasie, zauważalne zwłaszcza po tym, jak inwestycja w nie już się zwróci;
- inwestycję na długie lata - panele słoneczne są bardzo trwałe - szacuje się, że ich wytrzymałość jest w stanie pozwolić im przetrwać nawet kilka pokoleń. Z uwagi na to można w nie zainwestować właśnie z myślą o dalszej przyszłości;
- niezależność energetyczną - w dzisiejszych czasach, w których paliwa kopalniane powoli się kończą, ma ona ogromne znaczenie. Dzięki systemom fotowoltaicznym można mieć pewność, że nie będzie się miało do czynienia z przerwami w dostępie do prądu - niezależnie od tego, co byłoby ich przyczyną.

W fotowoltaikę opłaca się inwestować tak teraz, jak kiedyś. Z tym, że zawsze należy mieć świadomość rodzaju tej inwestycji. Nie zwraca się ona w rok czy dwa. Potrzeba na to czasu. Zawsze jednak dąży do tego, by generować zysk. Myśląc więc długofalowo, stanowi ona jak najbardziej rozsądny wybór. Taki, w który warto zainwestować tak szybko, jak to tylko możliwe.

Kluczowe w całym procesie inwestowania w systemy fotowoltaiczne jest wybór firmy, która podejmie się ich wdrożenia. Ma on olbrzymie znaczenie, gdyż dobrze wybrana firma jest w stanie nie tylko wykonać czysto techniczne prace, ale też doradzić, z którego rozwiązania właśnie w zakresie fotowoltaiki należy skorzystać. Tak, aby było to najbardziej optymalne i idealnie dostosowane do indywidualnych uwarunkowań konkretnej lokalizacji.

Jednym z ważniejszych aspektów związanych z wyborem wykonawcy jest oczywiście cena, jaką liczy on sobie za wykonanie swojej usługi. Tutaj wszystko zależy od jej kompleksowości - cena powinna być adekwatna właśnie do niej. Warto zwracać uwagę na firmy, które dają możliwość zakupu odpowiednich urządzeń za ich pośrednictwem. W takiej sytuacji bowiem zazwyczaj można liczyć na dodatkowe zniżki i atrakcyjniejszą cenę niż tą w przypadku kupowania paneli i niezbędnego do ich instalacji oprzyrządowania bezpośrednio u producentów.

Warto wiedzieć: na rynku istnieje sporo firm zajmujących się fotowoltaiką. Warto porównywać oferty co najmniej kilku z nich pod tymi kątami, które są najważniejsze. Chodzi o cenę, jakość wykonywanych usług oraz ich zakres.

Dobra firma zajmująca się fotowoltaiką powinna posiadać portfolio wykonanych przez siebie prac. Naturalnym jest, że przedsiębiorstwo tego typu chce się pochwalić wykonaną przez siebie pracą - o ile oczywiście zrealizowała ją w sposób poprawny. Taki, który pozwoliłby jej się nią pochwalić. Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na opinie - chociażby podpytując osoby już posiadające zainstalowane systemy fotowoltaiczne. To oni są najlepszym źródłem informacji właśnie w tej materii. Jeżeli nie zna się takiej osoby, warto pojeździć po okolicy. Systemy te są dość zauważalne, a przy odpowiednim zagadaniu można uzyskać mnóstwo informacji z pierwszej ręki. Znacznie bardziej wartościowych od tych publikowanych w Internecie.

Wybierając firmę do kompleksowego wykonania instalacji fotowoltaicznej, warto zwrócić uwagę na rejon, w jakim działa. Proces powstawania całego systemu - bardziej skomplikowanego niż mogłoby się wydawać - potrafi trwać wiele dni, zależnie od jego rozległości. Jeżeli zatem działa się w Szczecinie, to właśnie z tego miasta lub jego okolic powinno się wybrać firmę. To zminimalizuje kłopot i usprawni cały proces.

Fotowoltaika nie bez powodu już od dłuższego czasu jest na językach wszystkich tych, którzy szukają alternatywnych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej. Czy to w celu oszczędzenia, czy też bycia pro-ekologicznym. Właściwe jej wdrożenie w obrębie własnego gospodarstwa domowego lub firmy jest w stanie przynieść mnóstwo korzyści. Co jednak bardzo istotne, należy sięgnąć po usługi profesjonalistów, którzy zajmą się tym kompleksowo, zarówno radząc w kwestii miejsca instalacji, jak i przeprowadzając ją od A do Z, czyli aż do momentu stworzenia działającego i sprawnego systemu.

Źródło: jaw.pl

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE