ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka: Polska przyspiesza transformację klimatyczną, aby osiągać założone cele zgodnie z ustalonymi terminami
23.03.2021r. 22:09

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polska przyspiesza swoją transformację energetyczną, aby w ustalonych terminach osiągnąć cele klimatyczne - mówił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas sesji Ministerial on Climate Action pt. "Drogi do realizacji Porozumienia paryskiego poprzez solidarność i współpracę".

Jak poinformowało ministerstwo, Michał Kurtyka wziął udział w piątej sesji Ministerial on Climate Action (MoCA). Tegoroczne spotkanie zatytułowane "Drogi do realizacji Porozumienia paryskiego poprzez solidarność i współpracę" poświęcono kwestiom związanym z przygotowaniem i implementacją krajowej polityki klimatycznej, pomocy międzynarodowej oraz oczekiwaniom co do wyników COP26 - czytamy.

Podczas swojego wystąpienia, szef resortu nawiązał do ustalonego podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r., tzw. Katowice Rulebook, czyli zestawu przepisów, które umożliwią implementację Porozumienia paryskiego - podano.

"Po przyjęciu Katowice Rulebook priorytetem politycznym w multilateralnej współpracy klimatycznej stały się działania krajowe. Polska przyspiesza swoją transformację energetyczną, aby w ustalonych terminach osiągnąć NDC i europejskie cele klimatyczne" - powiedział, cytowany w komunikacie Kurtyka.

Dodał, że przyjęta niedawno Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku (PEP2040) przedstawia kompleksową wizję odbudowy i transformacji sektora energetycznego.

Według szefa resortu klimatu, dzięki PEP2040 nasz kraj wstępuje na drogę do neutralności klimatycznej.
"Transformacja zapoczątkuje zmiany modernizacyjne dla całej gospodarki. Chcemy rozwijać nasz potencjał energetyczny przy pomocy wszystkich dostępnych technologii niskoemisyjnych - jądrowej, słonecznej, wiatrowej i wodorowej" - wskazał minister.

"Będziemy też inwestować w bezemisyjny transport, a także podnosić standardy dla budownictwa" - dodał.

Spotkaniu MoCA przewodniczą Unia Europejska, Kanada i Chiny. Ministerial on Climate Action organizowane jest od 2017 r., czyli od czasu zawieszenia inicjatywy Major Economies Forum (MEF) przez USA. W tym roku spotkaniu po raz pierwszy przewodniczą Chiny.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: prostak 24.03.2021r. 16:03
zaczyna się od trzęsienia ziemi a później napięcie ciągle rośnie...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sceptyk 24.03.2021r. 16:11
Realizując PEP 2040 w obecnym kształcie Pan Minister rzeczywiście osiągnie zero emisji CO2, pod warunkiem, że będzie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE