ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina planuje reorientację rurociągu Przyjaźń
24.03.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Ukraina w perspektywie średnioterminowej planuje reorientację rurociągu Przyjaźń w celu transportu wodoru do krajów Unii Europejskiej" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl". premier Ukrainy Denis Szmyhal w rozmowie z niemieckim "Handelsblatt".

"Tak, to jest nasz cel w perspektywie średnioterminowej. Produkcja i transport wodoru do Europy to obok cyfryzacji kraju jeden z głównych priorytetów. Produkcja wodoru, to ogromna szansa i może stać się ważnym sektorem gospodarki naszego kraju" - powiedział premier Ukrainy.

Szmyhal nie wspomniał w jaki sposób Ukraina zmodernizuje ropociąg naftowy zbudowany w latach 60. XX wieku. Zaznaczył jednak, że taka operacja jest możliwa i do tego celu potrzebne są pieniądze partnerów zagranicznych, w tym z Unii Europejskiej - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Handelsblatt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE