ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Toruń podsumowuje kalendarzową zimę 2020/2021
25.03.2021r. 16:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończoną kilka dni temu kalendarzową zimę. Tegoroczna zima była mroźna, 18 stycznia br. odnotowano najniższą temperaturę -20,2 stop. C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła tylko -2 stop. C, a 2020 r. został sklasyfikowany jak ekstremalnie ciepły.

Nasza elektrociepłownia pracuje 365 dni w roku, dzięki czemu przez cały rok jesteśmy w stanie dostarczać ciepło mieszkańcom na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. Miniona mroźna zima pokazała, że jako producent ciepła jesteśmy gotowi na ekstremalne mrozy. Jesteśmy w stanie dostarczać ciepło o optymalnych parametrach nawet podczas mrozów znacznie większych niż odnotowane tej zimy. Przy -20 stop. C wykorzystywaliśmy 70 proc. mocy cieplnej zainstalowanych urządzeń, produkując jednocześnie energię elektryczną w procesie kogeneracji. Oznacza to, że mamy zapas mocy, w przypadku pojawienia się w kolejnych latach jeszcze niższych temperatur, zapewniając przy tym zrównoważony rozwój sieci ciepłowniczej na terenie Torunia - podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Poniżej kilka danych związanych z tegoroczną zimą, w porównaniu do zimy 2019/2020.

(731x800)

(1000x581)

Warto dodać, że wpływ na zużycie ciepła mają nie tylko warunki pogodowe takie jak temperatura zewnętrzna, wiatr, wilgotność, ale również typ budynku (m.in. izolacja termiczna, szczelność okien, jakość dachu) i przyzwyczajenia odbiorców.
W 2020 r. w listopadowej kampanii PGE Energia Ciepła i PGE Toruń edukowały odbiorców ciepła, poprzez prezentację animowanych filmów, o prostych sposobach na zarządzanie ciepłem w domu, pomagających obniżyć zużycie ciepła, przy zachowaniu komfortu cieplnego. Filmy dostępne są na stronie PGE Toruń www.pgetorun.pl.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE