ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Najciekawsze w tym tygodniu. Jaka przyszłość czeka polskie ciepłownictwo?
28.03.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polska to drugi co do wielkości rynek ciepła systemowego w Unii Europejskiej. Stanowi ono jedną czwartą całego krajowego ciepła i korzysta z niego aż 16 mln Polaków. Problem w tym, że póki co sektor ten był często pomijany w planach modernizacyjnych. Portal Komunalny cytuje kluczowe wypowiedzi z zorganizowanej w tym tygodniu konferencji, która odbyła się na terenie elektrociepłowni w Skierniewicach. Padły ważne deklaracje.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 26.03.2021r. 15:32
Nie ma realnych sposób by zastosować OZE do ogrzewania dużych aglomeracji. Nie znamy geotermii w projektach naprawdę wielkoskalowych, geotermia wymaga budowy ujęcia co kilkanaście lat od nowa - dwa, trzy zakłady w Polsce mogą to robić na dotacjach, całej Polski dotować się nie da. Nie przedstawiono realnego bilansu biomasy w całym piśmiennictwie, co najwyżej podaje się oszacowania od leśników. Proszę ujawnić skalę importu z Białorusi i Ukrainy. Proszę podać, ile energii wyprodukowano na wierzbie energetycznej. Proszę podać, jak z 1GWe na biomasie zrobić np. 6 GWe. Szaleństwem jest przechodzenie na ogrzewanie elektryczne, gdy nie podano, jak zapewnić szczytową moc na 5 dni raz na 5 lat. Dotowany atom w rezerwie ? Czy Pan Kurtyka ma wizję wieżowców obwieszonych powietrznymi pompami ciepła ?Wielką niesprawiedliwością społeczną jest karanie podwyżkami cen CO tej grupy społecznej, która od zawsze ponosiła koszty ochrony środowiska via EC. Bo elektrociepłownie filtry jakie miały, ale miały, podczas, gdy indywidualne kopciuchy filtrów nie miały nigdy. Pan Kurtyka podjął decyzję o karaniu milionów w blokowiskach, w celu dotowania paneli foto w projektach indywidualnych - MK nie prawa do polityki społecznej, to przekraczanie kompetencji, redystrybucja środków między dużymi grupami społecznymi wymaga aprobaty Sejmu. Nie zastosujemy wielkoskalowych pomp ciepła w obszarach lądowych. Jest znany projekt zastosowania pompy ciepła opartej na morzu, jako dolnym źródle. Ale wtedy z EC 50 MWe/100 MWt robimy odbiornik 25 MWe. ( 75 MWe w plecy ). Na biogazie w Polsce mamy 72 MWe, nie 27000 MWe - proszę podać krajowy bilans ekskrementów. Stosowane w elektrociepłowniach magazyny ciepła mają pojemność 1-2 doby i służą do gry na giełdzie EE, nie ma dużych projektów magazynowania ciepła z lata na zimę. Magazyny ciepła nie produkują ciepła, ciepło trzeba wytworzyć. Karanie odbiorców ciepła kosztami CO2, BAT i OZE jest nonsensowną karą, gdy nie ma skutecznej alternatywy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE