ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają prace dot. systemu wsparcia dla jednostek wytwórczych po 2025 r.
27.03.2021r. 07:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Trwają prace nad systemem wsparcia konwencjonalnych jednostek wytwórczych po 2025 r. - poinformował Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

"Myślimy o tym, co po 2025 roku. (...) Wszystko wskazuje na to, że będzie nam trudno zbudować moce, które będą w stanie kompensować te moce węglowe po 2025 roku bez jakiegoś systemu myślenia, jak tradycyjne, konwencjonalne bloki mają funkcjonować" - powiedział Kurtyka podczas Meetingu Gospodarczego Krajowej Izby Gospodarczej.

"Z jednej strony trzeba przyspieszyć inwestycje, stąd apeluję do grup, rozmawiam, by inwestycje zgodne z polityką energetyczną przyspieszyć, a z drugiej strony myślimy co po 2025 roku. Pracujemy nad tym, jesteśmy dosyć zaawansowani" - dodał.
Wskazał, że za wcześnie na szczegóły. Jak poinformował, będzie to wymagało rozmów z Komisją Europejską, podobnie jak było w przypadku rynku mocy.

Czytaj również:


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Optymista 29.03.2021r. 09:21
Panie Ministrze, nie ma co wyważać otwartych drzwi: Trzeba po prostu wykorzystać na początek rezerwy tkwiące w... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 29-03-2021r. 14:43 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE