ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kornecka: Projekt tzw. ustawy odległościowej gotowy
31.03.2021r. 10:44

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt tzw. ustawy odległościowej jest gotowy, czeka na wpis do wykazu prac rządu, mam nadzieję, że jeszcze w II kwartale 2021 r. trafi do parlamentu - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Kornecka w środę w TVP Info pytana o projekt tzw. ustawy odległościowej, odpowiedział: "Jest gotowy projekt, czeka na wpis do wykazu prac Rady Ministrów".

Wiceminister poinformowała, że projekt, nad który pracowano przez kilka ostatnich miesięcy, był skonsultowany ze środowiskami zainteresowanymi inwestycjami w energetykę wiatrową na lądzie. "Ale także ze wszystkimi uczestniczącymi w tym procesie podmiotami, czyli Urzędem Dozoru Technicznego - bo najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo; Urzędem Regulacji Energetyki - to jest podmiot, który będzie wydawał decyzje koncesyjne i przede wszystkim dopracowaliśmy regulacje dotyczące konsultacji społecznych, żeby ten projekt nie budził takich emocji społecznych, jakie budziły inwestycje w elektrownie wiatrowe na lądzie na początku poprzedniej dekady" - tłumaczyła.

Kornecka zapytana, kiedy projekt mógłby trafić pod obrady Sejmu, stwierdziła: "Plan jest taki, że po przyjęciu przez Radę Ministrów, projekt trafi do konsultacji międzyresortowych i mam nadzieję, że jeszcze w II kwartale 2021 r. projekt trafi do parlamentu".

Pod koniec lutego br. Kornecka mówiła PAP, że w przygotowywanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zmianach regulacji dotyczących elektrowni wiatrowych będzie utrzymana tzw. zasada 10H.
"Chcielibyśmy, aby projekt został jak najszybciej wpisany do wykazu prac rządu, aby potem został przyjęty przez Radę Ministrów, a do końca pierwszej połowy roku mógłby trafić do Sejmu" - mówiła wówczas Kornecka.

Opracowywane przepisy mają zmienić niektóre regulacje tzw. ustawy odległościowej z 2016 r., która wprowadziła regułę 10H, czyli zakaz stawiania wiatraków w odległości mniejszej od 10-krotniej wysokości turbiny od zabudowań.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: WD 31.03.2021r. 16:41
Zasada 10H powinna być bezwzględnie utrzymana ....
Mamy ponad 400 km wybrzeża gdzie powinniśmy głównie inwestować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mis 31.03.2021r. 23:30
Taaak, po 320 zlMWh...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE