ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Gaz-System zasadził kolejne drzewa na Białołęce
31.03.2021r. 15:52

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W marcu Gaz-System zasadził ok. 26 tys. drzew na terenie Białołęki, zazieleniając ulicę Płochocińską, teren Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" wzdłuż Kanału Żerańskiego oraz dzielnicowe szkoły i przedszkola.

Łącznie z nasadzeniami, które odbyły się jesienią, spółka posadziła ponad 44 tys. drzew parkowych i sadzonek leśnych.

Wśród 26 tys. drzew ponad 200 drzew parkowych zasadzono na terenie czterech szkół podstawowych, dwóch przedszkoli oraz wokół dzielnicowej przychodni zdrowia. Kolejne prawie 230 drzew parkowych zazieleniło ważną dla dzielnicy ulicę Płochocińską. Natomiast przy Parku Syrenki pojawiło się 50 drzew parkowych, które ozdobiły okolice placu zabaw dla dzieci. Pozostałe drzewa - sadzonki leśne, zostały posadzone wzdłuż popularnej wśród mieszkańców ścieżki pieszo-rowerowej nad Kanałem Żerańskim. Dodatkowo w tej okolicy, do końca kwietnia 2021 r., spółka posadzi 217 drzew parkowych.

Wśród zasadzonych drzew parkowych znalazły się jesiony, lipy, topole, surmie, klony, kasztanowce, dęby, brzozy i graby. Wybrane dla placówek oświatowych gatunki mają pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale również edukacyjną. Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich instytucji, na terenie których realizowaliśmy nasadzenia, za przychylność i profesjonalną współpracę- mówi Iwona Dominiak, rzecznik prasowy Gaz-System.

Zasadzone przez Gaz-System drzewa parkowe będą pielęgnowane przez spółkę przez najbliższe 3 lata. Po tym czasie przejdą pod opiekę poszczególnych właścicieli i zarządców terenu.

Nasadzenia są związane ze zrealizowaną przez Gaz-System w 2019 r. inwestycją przyłączenia do sieci gazowej Elektrociepłowni Żerań oraz stanowią odpowiedź na postulaty mieszkańców i lokalnego samorządu. W listopadzie ubiegłego roku odbył się pierwszy etap nasadzeń. Nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera pojawiło się wówczas ponad 18 tys. nowych drzew.

Zarówno przyłączanie stołecznych elektrociepłowni, jak i sadzenie drzew wpisują się w prowadzoną przez Gaz-System politykę poprawy jakości powietrza w stolicy i w całym kraju.

Czytaj również:
Gaz-System

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE