ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy: Koordynator rządu ds. współpracy transatlantyckiej apeluje o moratorium na budowę NS2
01.04.2021r. 14:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Koordynator rządu Niemiec ds. współpracy transatlantyckiej Peter Beyer zaapelował o moratorium na budowę gazociągu Nord Stream 2. Jak powiedział tygodnikowi "WitrschaftsWoche" projekt jest poważną przeszkodą w ożywieniu stosunków atlantyckich.

"Projekt jest poważną przeszkodą dla ponownego uruchomienia stosunków transatlantyckich" - zaznaczył Beyer w opublikowanej w środę rozmowie. "Amerykanie oczekują od nas nie tylko zmiany retoryki, ale także działania. Dlatego apeluję o moratorium na budowę Nord Stream 2" - podkreślił przedstawiciel rządu RFN.

Zdaniem Beyera Niemcy muszą wziąć pod uwagę, że nie spełniły się nadzieje na złagodzenie sporu wokół gazociągu wraz ze zmianą władzy w USA. "Europejska suwerenność nie może być źle rozumiana i interpretowana jako europejska forteca" - zaakcentował. "Silna Europa - tak. Izolacja od USA - nie" - podsumował Beyer.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken wypowiadał się ostro przeciwko budowie Nord Stream 2 podczas swojej inauguracyjnej wizyty w Brukseli pod koniec marca. "W Ameryce zmienił się rząd, ton jest pojednawczy, ale krytyka ta sama - poprzez Nord Stream 2 Niemcy grają na korzyść Rosji" - pisał wówczas dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Budowie ukończonego w 94 proc. gazociągu, biegnącego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie oraz Stany Zjednoczone.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE