ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uniper zamieni węgiel na wodór w Elektrowni Wilhelmshaven
02.04.2021r. 13:44

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Do grudnia elektrownia Unipera w niemieckim Wilhelmshaven przestanie wytwarzać energię z węgla kamiennego. W przyszłości firma chce zbudować w tym miejscu infrastrukturę wodorową.

Koncern energetyczny Uniper chce stopniowo odchodzić od produkcji energii z węgla. Uniper poinformował, że oddana do użytku w 1976 roku elektrownia opalana węglem kamiennym w Wilhelmshaven o mocy 757 megawatów zakończy działalność komercyjną do 8 grudnia 2021 roku i zostanie wyłączona na stałe w ramach systemu aukcyjnego, dzięki czemu Uniper dostanie większe środki niż w przypadku, gdyby elektrownia miała dalej działać.

Poprzez aukcję Federalna Agencja ds. Sieci chce przeforsować rezygnację z węgla. Według władz rozstrzygnięto łącznie trzy oferty o łącznej mocy 1514 megawatów. Rekompensata waha się od zera do 59 000 euro za megawat. W pierwszej rundzie maksymalna cena wynosiła 155 000 euro za megawat.

Uniper ma już dalsze plany dla obiektu w Wilhelmshaven. Grupa chce zbudować infrastrukturę wodorową - we współpracy z Rhenus i koncernem przemysłowym Salzgitter planowana jest tam instalacja do bezpośredniej redukcji produkcji rudy żelaza za pomocą wodoru. Pobliski port daje możliwość importu wodoru lub innych gazów na dużą skalę. Większość z około 80 pracowników elektrowni węglowej powinno znaleźć tu nową pracę.
Źródło: biznesalert.pl

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE