ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Polska spółka tworzy inteligentny system do zarządzania energią elektryczną w małych i średnich obiektach
07.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ostatnim czasie coraz więcej się mówi o konieczności nadrabiania sporych zaległości w obszarze cyfryzacji i wdrożeń rozwiązań technologicznych - zarówno po stronie firm, administracji publicznej jak i indywidualnych konsumentów. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, NMG S.A. stworzyło system do efektywnego zarządzania energią elektryczną w małych i średnich obiektach.

Zaprojektowany przez NMG S.A. system umożliwia całkowitą automatyzację zarządzania energią elektryczną w zarówno w obiektach mieszkaniowych, usługowych jak i produkcyjnych. Inteligentne algorytmy umożliwiają kontrolowanie popytu i podaży na obszarach np. osiedli deweloperskich, budynkach mieszkaniowych, urzędach, szkołach czy biurowcach. System wykorzystuje technologie sieci neuronowych, które pozwalają na regulowanie i bilansowanie zużycia energii, włączając odbiorców do udziału w rynku mocy.

NMG S.A. od 19 lat, czyli od początku swojej działalności, projektuje i wdraża rozwiązania z zakresu zarządzania energią w przedsiębiorstwach z różnych sektorów przemysłu i usług. Nasze systemy informatyczne zapewniają dwukierunkową komunikację z obiektami, urządzeniami czy instalacjami, a także pozwalają na zdalne pozyskiwanie danych i odczytów, jak i sterowanie pracą takich obiektów.

Dzięki połączeniu doświadczeń z wdrożeń dla największych polskich firm energetycznych takich jak Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, PKP Energetyka, ENEA Operator, innogy Stoen Operator, Polska Spółka Gazownictwa oraz kompetencji zebranych w różnych gałęziach przemysłu, NMG S.A. opracowała koncepcję innowacyjnego systemu do zarządzania popytem i podażą energii elektrycznej. Systemu, który będzie zdolny sprostać oczekiwaniom i wymaganiom, jakie stawia przed tego typu rozwiązaniami zmieniający się model działania energetyki.

Nasza rzeczywistość staje się coraz bardziej scyfryzowana, a przedsiębiorstwa coraz mocniej stawiają na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Globalne trendy rynkowe wręcz wymuszają wykorzystywanie zielonej energii.

Oprócz systemu do efektywnego zarządzania popytem i podażą energii elektrycznej spółka pracuje nad zintegrowaną platformą umożliwiającą połączenie wielu jednostek wytwórczo-odbiorczych i efektywne zarządzanie ich wspólną pracą.

Algorytmy obliczeniowe wykorzystywane przez NMG S.A. pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału redukcji mocy. System, w ramach wspomagania usług DSR i DSM, udostępni możliwość otrzymywania komunikatów od Operatorów Rynku w zakresie regulowania zapotrzebowania i produkcji energii elektrycznej. Sterowanie podażą i popytem odbywać się będzie z uwzględnieniem komfortu odbiorcy oraz zachowaniem jego niezależności, dzięki maksymalnemu wykorzystaniu własnych źródeł energii, np. paneli fotowoltaicznych.

Źródło: brief.pl

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE