ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Większość właścicieli domów planuje zamontować u siebie panele
07.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?

Niemal 7 na 10 zapytanych w badaniu Sunday Polska właścicieli domów jednorodzinnych zadeklarowało chęć zamontowania paneli fotowoltaicznych w okresie do trzech lat. Wysokie zainteresowanie ma wynikać w dużej mierze z chęci oszczędzania.

Część badanych (25 proc.) tłumaczy decyzję inwestycyjną względami ekologicznymi. Jednocześnie tylko 10 proc. ogółu wskazuje, że nie upatruje w rozwiązaniu istotnych korzyści.

Ankietowani w skali kraju z reguły (77 proc.) bardzo dobrze oceniają działanie domowej elektrowni słonecznej i byliby skłonni polecić technologię właścicielom innych gospodarstw domowych.

Spośród respondentów, którzy już korzystają z rozwiązania, wysokość rachunków za energię elektryczną spadła średnio aż o 65 proc.

Badanie wykazało również, że ponad połowa pytanych (57 proc.) wybrałaby dostawcę paneli w oparciu o kryterium doboru dostawcy technologii. Inne czynniki to m.in. łatwość uzyskania dofinansowania czy czas realizacji zlecenia.

Co ciekawe, tylko 1 na 5 przyszłych inwestorów, przy wyborze dostawcy technologii PV, kieruje się długością okresu gwarancyjnego.

Badanie zostało zrealizowane przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. dla Sunday Polska w lutym 2021 na próbie N = 1 044 dorosłych Polaków remontujących własne domy jednorodzinne. Badanie miało zasięg ogólnopolski i zostało przeprowadzone techniką CAWI (ankieta internetowa).

Źródło: money.pl

FOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE